پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
 
 
 
علیرضا لگزایی با اشاره به تحولات صنعت آی‌تی و تأثیر آن بر صنعت بانکداری، بر ضرورت گذار بانک‌ها به روش‌های نوین و فناورانه تأکید کرد و گفت: پرداخت‌سازان بازیگران جدید این صنعت هستند.
عماد ایرانی با اشاره به اینکه ۶ میلیون پایانه فروش در کشور وجود دارد از امکان تجهیز آن‌ها به DOBP با کمترین هزینه و از طریق ماژول‌های امنیتی یا ذخیره‌سازی تراکنش‌های دریافت شده خبر داد.
با توجه به اینکه کشف تقلب فرایند پیچیده ای است، استفاده از تنها یک روش یا الگوریتم قادر به کشف همه موارد تقلب نخواهد بود و لازم است که از روش‌های ترکیبی در سیستم‌های کشف تقلب استفاده شود
تغییرات به وجود آمده در نظام پرداختی کشور که به واسطه شرکت‌های استارت‌آپی فعال در این حوزه یعنی «فین‌تک‌ها» رقم خورده باعث شده است اکوسیستم بانکداری به صورت کلی تغییر کند. 
هر بانک باید سیستم ضد پول‌شویی هوشمند طراحی کند. این مکانیسم بانک‌ها را قادر خواهند ساخت قبل از وقوع جرم، احتمال وقوع آن را شناسایی کرده و مانع از رخداد پدیده پول‌شویی شوند.
در مبحث پول های رمزی اولین گام از رگولاتوری تعیین قانونی بودن استفاده از پول رمزیست که در این خصوص تعداد کمی از کشور ها به طور شفاف مخالف آن هستند. 
دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندها