پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
اخبار
هفتمین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری فردا برگزار می‌شود
هفتمین دوره بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری فردا سه شنبه با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود.

افزایش نیاز به پژوهش با ظهور روش‌های نوین بانکداری
پژوهشگر برتر ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت: رقابت بین بانک‌ها و حرکت به سمت روش‌های نوین بانکداری نیاز به پژوهش را در نظام بانکی افزایش داده است.

گام های مثبت نظام بانکی در حرکت به سوی بانکداری اجتماعی
مدیرعامل شرکت ارتباط فردا با بیان اینکه تا کنون اقدامات زیادی در زمینه بانکداری اجتماعی انجام شده ولی هنوز هیچکدام مصداق دقیق بانکداری اجتماعی نیست، بلکه حرکت به سمت آن است، گفت: معتقدم گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده است.

همگامی با فناوری‌های نوین بانکی در گرو توجه به پژوهش
پژوهشگر برتر ششمین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت: تغییرات فناوری‌های نوین در حوزه بانکی بسیار سریع اتفاق می‌افتد و همگامی با این پیشرفت‌ها در گرو بها دادن به امر پژوهش است.

مسیر حرکت پژوهشگران تسهیل شود
پژوهشگر برتر ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک، گفت: باید به صورت عملی به بخش پژوهش بها دهیم و مسیر حرکت پژوهشگران را تسهیل کنیم.

پول رمزی داخلی ايجاد شود
يك فعال حوزه فناوري با تاكيد بر اهميت تدوين و تصويب قوانين مرتبط با پول‌هاي رمزي، گفت: باید هر چه زودتر کمیته ویژه ای برای ایجاد پول رمزی خاص کشورمان تشکیل شود.

مدیرعامل بانک قوامین تاکید کرد؛
مشارکت مراجع علمی با بانک مرکزی در گسترش فعالیت‌های پژوهشی
مدیرعامل بانک قوامین گفت: فعالیت‌های پژوهشی در حوزه پولی و بانکی نباید محدود به بانک مرکزی شود و مراجع دانشگاهی، حوزه‌های علمیه و سایر پژوهشگاه‌ها باید مکمل این مجموعه باشند.

یک پژوهشگر برتر عنوان کرد،
حرکت بانک‌ها به سمت پژوهش‌محوری
پژوهشگر برتر ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت:بانک‌ها باید به سمت پژوهش‌محوری حرکت کنند چراکه این موضوع به پویا شدن سیستم بانکی کمک می‌کند.

تقدیر از پژوهشگران برتر حوزه پول و بانک در هفته پژوهش
هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در سالن اجتماعات بانک مرکزی برگزار و از آثار منتخب حوزه پول و بانک و پژوهشگران برتر نظام بانکی تقدیر خواهد شد.

تغییر ماهیت بانکداری با ظهور فین‌تک‌ها
معاون شرکت خدمات انفورماتیک گفت: ماهیت بانکداری با ظهور فین‌تک‌ها در حال تغییر است و بانک‌ها از این نوآوری‌ها، استقبال کرده‌اند ولی کافی نیست و فضا باید از وضعیت فعلی بازتر شود .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد،
زیرساخت اجرای بانکداری دیجیتال آماده شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی زیر ساخت های فناوری و زیرساختی اجرای بانکداری دیجیتال خبر داد وگفت: اجرایی شدن این نوع بانکداری در انتظار سیاست گذاری بانک مرکزی است.

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی:
کاهش قیمت تمام شده پول در بانکداری دیجیتال/بانک مرکزی حمایت کند
مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به کاهش قیمت تمام شده پول در بانکداری دیجیتال، گفت: در این نوع بانکداری باید هزینه های شعبه و نرخ سود تسهیلات کمتر از بانکداری با شعبه باشد.

قائم مقام بانک ملت مطرح کرد؛
افزایش کارایی و کاهش قیمت خدمات حاصل فناوری های نوین بانکی
قائم مقام بانک ملت با تاکید بر اینکه، فناوری های نوین دریچه جدیدی برای مشارکت بانک ها با فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌هاست، گفت: با استفاده از فناوری کارایی بانک‌ها در ارائه خدمات افزایش و قیمت تمام شده کم شد.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات
بازدید رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از نمایشگاه مطبوعات
رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات بازدید کرد.

توسط رییس پژوهشکده پولی و بانکی انجام شد؛
رونمایی پوستر هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
پوستر هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات رونمایی شد.

توسط پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد؛
بررسی ابعاد فقهی سپرده پذیری سرمایه گذاری مدت دار بانکی
مقاله سیاستی «بررسی ابعاد فقهی سپرده‌پذیری سرمایه‌گذاری مدت‌دار بانکی» توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی منتشر شد و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

توسط پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد؛
انتشار کتاب بانکداری مرکزی اسلامی و سیاست گذاری پولی و ارزی
جلد دوم کتاب بانکداری اسلامی با عنوان: «بانکداری اسلامی (۲): بانکداری مرکزی اسلامی و سیاست‌گذاری پولی و ارزی» از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد؛
هفتمین فراخوان انتخاب مقالات و کتاب های برتر پولی و بانکی
پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی هفتمین فراخوان انتخاب مقالات و کتاب های برتر تالیف شده در زمینه پول و بانک را اعلام کرده است.

توسط پژوهشکده پولی و بانکی؛
مقاله سیاستی"عوامل موثر بر هزینه مالی بنگاه های تولیدی" منتشر شد
مقاله سیاستی«عوامل موثر بر هزینه مالی بنگاه های تولیدی»با تمرکز براثر ساختار مالکیتی بنگاه ها وکیفیت رابطه بنگاه و بانک بر هزینه مالی بنگاه ها توسط سه نفر از پژوهشگران پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

با حکم علی دیواندری؛
سپهوند مدیر گروه پژوهشی بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی شد
مهرداد سپهوند با حکم علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی به عنوان مدیر گروه پژوهشی بانکداری این پژوهشکده منصوب شد.
انتها123456
دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندها