منوی بانکداری اسلامی
بانکداری اسلامی (اخبار و رویدادها)
گزارش:
بانکداری اسلامی در کشور اندونزی
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی اندونزی در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۱۳درصدی را تجربه نموده است.

گزارش:
افزایش دارایی‌های بانک‌های اسلامی امارات متحده عربی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸
شواهد حاکی از آن است که محصولات بانکی منطبق با اصول شریعت در امارات متحده عربی طی چند سال گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای در منطقه برخوردار بوده‌است

مقاله:
آسیب‌شناسی معاملات فردایی ارز و طراحی ابزارهای جایگزین در چارچوب اسلامی
راهکارهای جایگزین پیشنهادی این تحقیق جهت سامان‌دهی معاملات فردایی نیز شامل راهکار کوتاه‌مدت «انجام معاملات فردایی در قالب حقوقی تعهد به انجام بیع» و راهکار بلندمدت «تشکیل بازار رسمی معاملات آتی ارز» است.

گزارش:
تغییر «هویت برند» و «نشان تجاری» بانک توسعه اسلامی پس از چهار دهه
بانک توسعه اسلامی پس از چهار دهه فعالیت، از هویت برند و نشان تجاری جدید خود در راستای تبدیل شدن به بانک نمونه توسعه‌ای اسلامی در سطح بین‌المللی رونمایی کرد.

مقاله:
امكان‌سنجی تعزیر مالی مدیون مماطل در نظام بانكداری اسلامی
امروزه در نظام بانكي ما از روش وجه التزام استفاده مي‌شود؛ ولي در مورد راهكارهاي ديگر نيز باب گفتگو باز است. از جمله راهكارهاي پيشنهادي تعزير مالي مشتريان متخلف است؛ ولي اين راهكار نيز با چالش‏هايي روبه‌روست

منتشر شد:
گزارش جهانی مالی اسلامی ۲۰۱۸
موسسه پژوهش و آموزش اسلامی (IRTI) و بانک جهانی، به تازگی گزارشی با عنوان «گزارش جهانی مالی اسلامی ۲۰۱۸» منتشر کرده‌اند که محوریت اصلی آن، نقش مالی اسلامی در تامین مالی سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است.

گزارش:
بانکداری اسلامی در کشور قطر
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی قطر در پایان سال ۲۰۱۶ به ۹۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۸ درصدی را تجربه نموده است.

گزارش:
درخواست تدوین قوانین حوزه تامین مالی اسلامی در کشور کنیا
فقدان قوانین خاص حوزه تامین مالی اسلامی در کشور کنیا، مانعی در راستای تحقق مزایای بالقوه این حوزه خاص و منحصر به فرد تامین مالی است.

برگزار می‌شود:
نظارت شرعی در بانکداری اسلامی
دکتر اشرف محمد دوابه استاد اقتصاد و مالیه اسلامی دانشگاه صباح‌الدین زعیم استانبول ترکیه و رئیس آکادمی مالی و اقتصاد اسلامی اروپا سخنران این جلسه هستند.

گزارش:
چشم‌انداز بانکداری و مالی اسلامی در آسیا
با توجه به اینکه منطقه‌ آسیا دارای بیش از ۶۰ درصد جمعیت مسلمان جهان است و از قدرت اقتصادی و مالی نیز برخوردار است، چشم‌انداز بانکداری و مالی اسلامی در آن بسیار روشن است.

گزارش:
بانکداری اسلامی در کشور اردن
ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی اردن در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۹٫۳ درصدی را تجربه نموده است.

گزارش:
افول انتشار صکوک شرکتی و زیرساختی در کشورهای حوزه همکاری خلیج فارس
طبق پیش‌بینی موسسه رتبه‌بندی اس‌اندپی، حجم انتشار صکوک شرکتی و زیرساختی در این منطقه کمتر از میزان منتشر شده در سال گذشته خواهد بود.

گزارش:
گواهی انطباق با شریعت برای ارز دیجیتال شرکت استلار
هرچند برخی مقررات‌گذاران در کشورهای حوزه خلیج فارس تردیدهایی را ابراز کرده‌اند، ولی در این میان بحرین در پی استفاده از ارزهای دیجیتال برای تقویت نقش خود به عنوان مرجعیت مالی در منطقه است.

گزارش:
امضای تفاهم نامه بین IRTI و BIBF در زمینه توسعه‌ی منابع انسانی در بانکداری و مالی اسلامی
موسسه تحقیقات و آموزش اسلامی (IRTI) و مؤسسه بانکداری و مالی بحرین (BIBF) یادداشت تفاهمی را به منظور بررسی زمینه‌های همکاری با هدف توسعه منابع انسانی برای بانکداری و مالی اسلامی امضا کردند.

گزارش:
پیش‌بینی انتشار ۸۵ میلیارد دلار صکوک در سال ۲۰۱۸
کشورهای مالزی، اندونزی، بحرین، کویت و امارات نقش بیشتری در افزایش انتشار صکوک سال ۲۰۱۸ داشته‌اند.

گزارش:
فراخوان اولین کنفرانس جهانی اقتصاد و تأمین مالی اسلامی
اولین کنفرانس جهانی اقتصاد و تأمین مالی اسلامی با موضوع «اهداف توسعه پایدار از دیدگاه مالی اسلامی»، اکتبر سال جاری در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

گزارش:
مسابقه تقدیر از ایده‌های خلاقانه در حاشیه نشست اقتصاد اسلامی قزاقستان
با حمایت بانک توسعه اسلامی، نخستین مسابقه تقدیر از ایده‌های برتر در زمینه توسعه اقتصادی کشورهای اسلامی برگزار شد.

برگزار می‌شود:
بیستمین کنفرانس بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در پاریس
بیستمین کنفرانس بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در روزهای۲۰ و ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی مصادف با روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه سال جاری در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار می‌شود.

گزارش:
دریافت نظر متخصصین بر پیش‌نویس اولیه طرح جدید AAOIFI
سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی (AAOIFI) به منظور رفع نواقص احتمالی پیش‌نویس اولیه جدیدترین طرح خود، اقدام به جمع‌آوری نظرات متخصصین این حوزه کرد.

منتشر شد:
شماره ۱۷ دوفصلنامه «معرفت اقتصاد اسلامی»
با مقالات این شماره از دوفصلنامه «معرفت اقتصاد اسلامی» آشنا شوید.
انتها123456کليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.