پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
تاريخ:چهاردهم دی 1395 ساعت 09:45   |   کد : 272882
ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی جهت اتصال به سوئیچ‌های منطقه‌ای
مدیر ارشد سابق ریسک شرکت ویزا
ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی جهت اتصال به سوئیچ‌های منطقه‌ای
نظام پرداخت بین‌المللی نوین ضمن ایجاد فرصت‌های درآمدی جدید موجبات ارتقای خدمات برخط مشتریان، کاهش هزینه‌های عملیاتی و نیز رشد فروش محصولات مالی مکمل را فراهم ساخته است.

در صبح روز دوم همایش، مانی تولاسی به بحث پیرامون چالش‌ها و فرصت‌های سیستم پرداخت بین‌المللی پرداخت. در ابتدای این سخنرانی انواع مکانیزم‌های عضویت در نظام پرداخت بین‌المللی در قالب روابط مستقیم و کارگزاری تبیین شد. تولاسی گفت: موسسات مالی ‌باید از طریق سپرده‌گیری یا ارایه تسهیلات، اعتبار یا اعتبارات پرداختی از طریق کارت‌های پرداخت، زمینه تسهیل مبادلات مالی و پرداخت‌های بین‌المللی را فراهم سازند. کلیه مبادلات و تراکنش‌های مذکور عملا مبتنی بر ضوابط حقوقی و مقررات نظارتی داخلی بوده و مقام ناظر نیز پایش پرداخت‌های مختلف را به‌عهده دارد. او ادامه داد: در همین راستا، موسساتی که مسئولیت پرداخت‌های بین‌المللی را دارند باید شرایط خود را با ضوابط و مقررات نظارت احتیاطی تطبیق دهند. این موسسات همچنین ‌باید اسناد مربوط به کسب و کار، گواهی عملیات بانکی، ثبت اسناد مرتبط با عملیات مالی و بین‌المللی، صورت‌های مالی ممیزی و حسابرسی شده، طرح کسب و کار و گواهی انطباق با ضوابط و مقررات نظارت احتیاطی و سلامت مالی را تهیه نمایند.

تولاسی در ادامه بر ضرورت ارزیابی و مدیریت ریسک در قالب بررسی صحت گواهی‌ها و اسناد، توانایی تامین نقدینگی و مقابله با تعهدات مالی، ریسک حاکمیتی، بررسی و شناسایی مدیران و سهامداران موسسه مالی، اعتبار و کارایی طرح‌های کسب و کار و نیز انطباق با استانداردهای داخلی و بین‌المللی صنعت مذکور تاکید نمود.

این مدیر ارشد افزود: در راستای تسهیل مبادلات برخط باید فرآیند انطباق و ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی جهت اتصال به سوئیچ‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، جایگزینی و ارتقای ابزارهای پرداخت الکترونیکی و جایگزینی ابزارهای قدیمی (نظیر پایانه فروش و دستگاه‌های خودپرداز) با ابزارهای نوین در کنار بهبود ضوابط و استانداردهای امنیت اطلاعات و مبادلات دنبال شود.

تولاسی در پایان، تاکید کرد: نظام پرداخت بین‌المللی نوین فرصت‌های درآمدی جدیدی را در قالب افزایش کارمزدهای مبادلات، برداشت وجه نقد، عضویت سالانه، تسعیر وجوه و تاخیر تسویه فراهم آورده است. همچنین این نظام زمینه ساز ارتقای خدمات برخط مشتریان و نیز کاهش هزینه‌های عملیاتی، بهبود ابزارهای مدیریت تقلب، عرضه و فروش محصولات مکمل مالی (بیمه، تسهیلات، مدیریت وجوه، تسهیلات مستغلات) شده است.

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,444,529