پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
تاريخ:نهم ارديبهشت 1396 ساعت 13:25   |   کد : 273043
تقویت مدل‌های کسب‌وکار
پنل تخصصی بررسی وضعیت صنعت بانکی
تقویت مدل‌های کسب‌وکار

دکتر اولریخ فون زانتیر، یکی از حوزه‌های همکاری بانک‌های ایرانی با موسسات اعتباری اروپایی را تقویت مدل‌های کسب‌وکار برشمرد.

 دکتر اولریخ فون زانتیر در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران-اروپا، ضمن تاکید بر وجود برخی آسیب‌ها در نظام بانکی ایران تاکید کرد: علی‌رغم مشکلات موجود، ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در صنعت بانکداری ایران موجود است که در فضای پس از توافق هسته‌ای می‌تواند منجر به پیشرفت‌های مهمی شود.

رئیس خدمات مالی شرکت KPMG فرانکفورت افزود: در شرایط فعلی بانک‌های اروپایی می‌توانند در حوزه‌های مختلفی به بانک‌های ایرانی مشورت دهند که یکی از مهمترین آنها تقویت مدل کسب‌وکار (business model) است. اتخاذ مدل کسب‌وکار مناسب، یکی از کلیدی‌ترین مسائلی که می‌تواند عملکرد کلی هر بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل، همکاری نظام بانکی ایران و اروپا در حوزه تقویت مدل کسب‌وکار اهمیت دارد. 

زانتیر در پایان با تاکید بر اهمیت حوزه اطلاعات و فن‌آوری IT افزود: یکی از ویژگی‌های بانکداری مدرن در عصر حاضر تمرکز کامل آن بر فن‌آوری‌های نوین است. بر این اساس، شبکه بانکی ایران نیز در صورتی که بخواهد از فرصت‌های حاصل از برجام و ارتباط با بانک‌های اروپایی به طور کامل استفاده کند، نیاز است تا زیرساخت‌های فناورانه خود را به صورت اساسی تقویت کند. 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,570,352