پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
تاريخ:دهم ارديبهشت 1396 ساعت 10:52   |   کد : 273058
ضرورت به‌روزرسانی مقررات و استانداردهای بانکی
رئیس فروم بین‌المللی بانکداران فرانکفورت
ضرورت به‌روزرسانی مقررات و استانداردهای بانکی

مهم‌ترین مسأله امروز ما، حل مشکل بانکداری بین ایران و اروپاست. به نظر می‌رسد کار سختی در پیش داریم ولی پیشرفت‌های بسیاری هم اتفاق افتاده است. اگر بانک‌های ایرانی خواهان رقابت در سطح بین‌المللی هستند، باید در زمینه مقررات و استانداردها خود را بروز کنند.

 نادر مالکی رئیس فروم بین‌المللی بانکداران فرانکفورت و مدیر عامل شرکت گروه مالکی گفت: گروه مالکی یکی از شرکت‌های موفق در زمینه ارتباطات در حوزه بانکداری بین‌‌الملل در اروپا بوده است. دو سال پیش ملاقات مقامات بانکی ایران با مقامات بانکی اروپا بسیار مشکل بود و فراهم کردن شرایطی برای بحث و بررسی در زمینه مشکلات و معضلات بانکداری در عرصه بین‌الملل امکان‌پذیر نبود. ولی امکان برقراری ملاقات حضوری بین مدیران صنعت بانکی ایران و اروپا در قالب همایش‌ها همواره وجود داشته است. پیشنهاد می‌شود که در کنفرانس‌های بعدی کارشناسان و مدیران ارشد بانکی را از تمام نقاط دنیا دعوت کنند و تهران یکی از میزبانان این کنفرانس‌ها باشد.

نادر مالکی در ادامه بیان کرد: مهم‌ترین مسأله امروز ما، حل مشکل بانکداری بین ایران و اروپاست. به نظر می‌رسد کار سختی در پیش داریم ولی پیشرفت‌های بسیاری هم اتفاق افتاده است. اگر بانک‌های ایرانی خواهان رقابت در سطح بین‌المللی هستند، باید در زمینه مقررات و استانداردها خود را بروز کنند.

او اظهار داشت: مسأله تحریم تنها مختص ایران نیست. بانک‌های ایران آمادگی لازم را برای ورود به صنعت بانکداری دنیا پس از رفع تحریم‌ها پیدا می‌کنند. مطالبات غیرجاری و جرائم مالی مشکلی نیست که تنها مختص ایران باشد و همه جای دنیا کم و بیش با این مشکل روبرو هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران اروپایی به دنبال آن هستند تا با توجه به زیرساخت‌های ایران، اطلاعات کسب کنند و زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری را فراهم کنند. 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,570,326