پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institution
تاريخ:سوم بهمن 1396 ساعت 13:41   |   کد : 293491
بانکداری دیجیتال بهره‌وری را افزایش می‌دهد
مدیرعامل توسن تکنو:
بانکداری دیجیتال بهره‌وری را افزایش می‌دهد
بانکداری دیجیتال می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری در بانک‌های کشور شود.
به گزاش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی مدیرعامل شرکت توسن تکنو با بیان این مطلب در سخنرانی که با عنوان بانکداری دیجیتال مطرح شد گفت: بهره‌وری بانک‌های ایران بسیار پایین است و بانکداری دیجیتال می‌تواند در این بخش بسیار موثر باشد.
محمد مظاهری با اشاره به اینکه ایران تقریبا یک کشور با تعداد شعبات زیاد است گفت: همین امر موجب می‌شود که بهره‌وری نیز در بانک‌ها کاهش یابد. این در حالی‌است که در کشورهای دنیا تعداد شعب بسیار اندک است. به طور مثال در انگلیس فقط ۹۷۰۰ شعبه وجود دارد در حالی که در ایران تعداد شعب از ۲۲ هزار شعبه بیشتر است.
او با اشاره به هرم جمعیتی در ایران گفت: هرم جمعیتی در ایران بسیار جوان است و در آینده رویکرد آنها با شعبه متفاوت خواهد بود.
مظاهری با اشاره به مطالعه‌ای که در توسن انجام شده گفت: این مطالعه نشان می‌دهد ظرف چند سال آینده رویکرد مردم با شعبه بسیار متفاوت خواهد بود و ۴۴‌ درصد مردم پیش‌بینی کرده‌اند که میزان مراجعه به شعبه‌اشان کاهش پیدا خواهد کرد.
مدیرعامل توسن تکنو گفت: بانکداری دیجیتال در دنیا تقریبا ۵ مرحله دارد و من فکر می‌کنم بانکداری در ایران در مرحله ۳ یعنی سلف سرویس قرار دارد هنوز با دیجیتالی شدن فاصله زیادی داریم.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,938,599