پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institution
تاريخ:سوم بهمن 1396 ساعت 13:59   |   کد : 293496
ضرورت مهاجرت کلر از شعب بانکها/دیتاها باید شناسنامه دار شوند
در پنل تخصصی تحول دیجیتال در بانکداری مطرح شد؛
ضرورت مهاجرت کلر از شعب بانکها/دیتاها باید شناسنامه دار شوند
در پنل تخصصی تحول دیجیتال در بانکداری اینگونه مطرح شد که کلر از شعب بانکها مهاجرت کند همچنین دیتاها نیز جهت معنی دار شدن باید شناسنامه دار شوند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن تکنو در پنل تخصصی تحول دیجیتال در بانکداری که در دومین روز از هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت، اظهار داشت: در دنیای دیجیتال از هر کار و فرصتی می توان فرصت بیزینسی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه، روند جهانی تحول سازی در صنعت بانکداری به سرعت در حال شکل است، گفت: این روند تحول ساز بانک ها را برای مدل سبک و کار خود به چالش می کشد و آنها مجبور به انطباق با سایر فناوری ها هستند.

مظاهری ادامه داد: هم اکنون در کشور خود بیست و دو هزار شعب دیجیتال داریم و نسبتا در منطقه از وضعیت خوبی برخورداریم اما باید ما به سراغ مشتری برویم و هر روز خود را نسبت به تکنولوژی و فناوری های دیجیتال به روز کنیم.

مدیر عامل شرکت توسن تکنو با بیان اینکه چرا باید بانکداری دیجیتال برای ما کسب درآمد داشته باشد افزود: شانزده هزار تا بیست میلیارد هزینه شبکه شعب های بانکهای ایران است و از آنجایی که فضای بانکداری دیجیتال گسترده است باید سرویس هایی را خارج از بانک به مشتریان ارایه دهیم.

مظاهری  با اشاره به اینکه کلر باید از شعبه بانک ها مهاجرت کند، خاطرنشان کرد: باید ماموریت جدیدی برای شعب تعریف کنیم.

 بانکداری دیجیتال هزینه بر است

در ادامه این نشست مرتضی ترک تبریزی مدیر امور فناوری بانک ملت اظهار داشت: از دهه هفتاد به ساخت سیستم های غیرمتمرکز در بانکها اقدام کردیم امروز باید بانک دیجیتال بسازیم چرا که مشتری هر روز با توجه به تکنولوژی و فناوری ها خواسته های جدیدتری را طلب می کند.

وی در ادامه این مطلب افزود: بانکداری دیجیتال هزینه بر است ما مردم را طوری ترغیب کرده ایم که دیگر علاقمند به این نیستند که کارهای بانکی خود را با حضور در بانک انجام دهند از طرفی میزان کارمزدی که از مشتریان بابت خدمات بانکداری الکترونیکی می دهیم بسیار پایین است و همین هزینه ها برای بانکها نیز مشکل ساز است از این رو باید از طریق صدا و سیما، بانک مرکزی در خصوص کارمزدها فرهنگ سازی شود.

وی در پایان سخنان خود به فین تک ها اشاره کرد و گفت: در این حوزه باید قوانین و استانداردهایی که حاکمیتی ابلاغ می شود با شرایط فین تک ها تقلیق پیدا کند تا نگرانی های امنیتی حذف شود همچنین دیتاها نیز باید شناسنامه دار شوند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,938,880