پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institution
تاريخ:سوم بهمن 1396 ساعت 14:02   |   کد : 293497
تا سال ۲۰۲۰ میزان تولید سالانه دیتا به ۴۵ زتابایت می‌رسد
در کارگاه سیستم‌های مدیریت اسناد و مدیریت گردش کار در بانک‌ها مطرح شد:
تا سال ۲۰۲۰ میزان تولید سالانه دیتا به ۴۵ زتابایت می‌رسد
مراد ریلد مدیر عامل گروه SER آلمان می‌گوید: تا سال ۲۰۲۰ میزان تولید سالانه دیتا به ۴۵ زتابایت می‌رسد، این در حالی است که اگر اطلاعات تولید شده از ابتدای حیات بشر ذخیره شده بود حجم آن تنها ۲ زتابایت می‌شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک مراد ریلد در کارگاهی با عنوان «سیستمهای مدیریت اسناد و مدیریت گردش در کار بانک‌ها» درباره اهمیت اطلاعات گفت: «ارتباطی که بین موبایل‌ها، خودروها و خودپردازها برقرار می‌شود همگی اطلاعاتی حیاتی تولید می‌کنند. هرکس این دیتا را مدیریت و کنترل کند، گویی دنیا را مدیریت می‌کند.»
مدیر عامل گروه SER آلمان با ارائه توضیحاتی درباره سرویس‌های مدیریت محتوا، درباره مزیت این سرویس‌ها گفت: «این سرویس‌ها پلی برای کسب‌وکار شما هستند. به کمک آنها چابک‌ترو مولدتر می‌شوید.»
ریلد در ادامه با شرح معایب فرآیندهای کاغذی در بانک‌ها درباره مزیت پلتفرم‌های مدیریت محتوا این گونه توضیح داد: «با استفاده از این پلتفرم‌ها ایجاد دسترسی بیشتر به اطلاعات تا ۵۷ درصد، کاهش هزینه‌ها تا ۵۵ درصد و اجرای رگولاتوری تا ۵۲ درصد، ۴۰۰ درصد بازگشت سرمایه و ۳۹ درصد صرفه جویی در نیروی کار خواهید داشت.»
در ادامه جیل لوری‌رو مدیر عامل گروه SER پرتغال و مشاور کامرز بانک آلمان به تعریف مدل‌های مختلف ECM از گذشته تاکنون پرداخت و گفت: «در مدل اول ECM همه فرآیندهای جمع آوری و ذخیره سازی اطلاعات به صورت دستی و روی کاغذ انجام می‌شد و معایبی همچون کندی، خطر گم شدن و هزینه بالا داشت.»
لوری‌رو درباره ویژگی‌های ECM مدل دوم نیز تاکید کرد: «در این روش تمام اطلاعات شما با سیستم، شعبه باید تبادل و یکپارچه شود، لازمه این کار یکپارچه بودن زیرساخت و اکوسیستم آی‌تی شماست.»
مهمترین ویژگیECM3 نیز به گفته مدیر عامل گروه SER پرتغال در ایجاد ارزش از درون این اطلاعات است. لوریرو میگوید: «در این مدل به جای اینکه خودمان اسناد و اطلاعات را ایجاد کنیم مانند بسیاری از بانکهای اروپایی، از کاربر میخواهیم تا مثلا چیزی را اسکن کند و برای ما بفرستد. در واقع روشی به نام دریافت هوشمند مطرح است.»

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 3,938,923