منوی بانکداری اسلامی
تاريخ:چهارم دی 1395 ساعت 16:42   |   کد : 272835
افتتاح مرکز مطالعات کاربردی مالی اسلامی
گزارش:
افتتاح مرکز مطالعات کاربردی مالی اسلامی
در جریان دیدار رئیس سازمان بورس با مراجع عظام تقلید، مرکز مطالعات کاربردی مالی اسلامی افتتاح شد.

مرکز مطالعات کاربردی مالی اسلامی با حضور شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و هیئت همراه، اعضای کمیته فقهی، اساتید حوزه و دانشگاه و صاحبنظران مالی اسلامی و اقتصاد اسلامی در قم افتتاح شد.

این مرکز از طریق برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی با صاحبنظران و با هدف مطالعه و بررسی ابزارهای مالی از دیدگاه فقهی و شرعی، امکان به کارگیری ابزارهای مالی جدید را در بازار سرمایه فراهم  آورده است.

مرکز مطالعات کاربردی مالی اسلامی همچنین به عنوان بازوی مشورتی کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف توسعه ابزارهای مالی اسلامی ایفای نقش خواهد کرد.

در ادامه، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیئت‌مدیره و اعضای کمیته فقهی سازمان بورس، ضمن دیدار با مراجع عظام تقلید، حضرات آیات وحید خراسانی و جعفر سبحانی، گزارشی از فعالیت‌ها و نقش مهم کمیته فقهی سازمان بورس ارائه  کردند.

توسعه بازار از طریق به کارگیری ابزارهای مالی اسلامی از جمله اوراق صکوک اجاره، مرابحه، استصناع، اسناد خزانه اسلامی، اوراق وقف و اوراق اختیار معامله، انتقال صحیح ادبیات بازار سرمایه به دنیا، دعوت از صاحبنظران و اهل فن برای طرح دیدگاه‌ها و تشکیل جلسه ویژه در خصوص پایان‌نامه‌های مرتبط با بازار سرمایه از جمله محورهای مورد بحث در این دیدارها بود.

در این سفر رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و هیئت همراه، همچنین از بورس منطقه‌ای قم بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این تالار قرار گرفتند.

شاپور محمدی را در این سفر یکروزه، اعضای کمیته فقهی، اعضای هیئت مدیره و معاونان سازمان بورس، همراهی کردند.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه

برچسب ها :  بازار سرمایه , مالی اسلامی
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان