پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
تاريخ:هشتم ارديبهشت 1397 ساعت 15:06   |   کد : 293633   |   مشاهده: 344
عبور صادرات نفت از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت بعد از «برجام»
معاون بین الملل وزارت نفت اعلام کرد:

عبور صادرات نفت از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت بعد از «برجام»

معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت اعلام کرد : حجم صادرات بعد از «برجام» از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت عبور کرده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، امیر حسین زمانی نیا در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا، اظهار داشت: در حالی که قبل از اجرای «برجام»  ۱.۴ میلیون بشکه ظرفیت صادراتی وجود داشت، بعد از اجرای «برجام» حجم صادرات از ۱.۱۸ میلیون بشکه نیز عبور کرد.

حجم برداشت گاز

وی در ادامه گفت : آمارها نشان می دهد در میدان های غرب کارون با رشد ۴۰۰ درصدی برداشت منابع مواجه هستیم  و در زمینه برداشت گاز نیز از ۲۸۵ میلیون متر مکعب به ۵۵۳ میلیون متر مکعب دست پیدا کرده ایم.

همچنین معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت خبر داد : در سال ۹۷ تلاش داریم که صادرات گاز را به ۶۰ میلیون متر مکعب برسانیم و ۵ طرح پتروشیمی به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار را نیز عملیاتی کنیم.

مدل جدید قراردادهای حوزه صنعت نفت

این مقام درخصوص مدل جدید قراردادهای حوزه صنعت نفت نیز اظهار داشت: قراردادهای بزرگ بالادستی در زمینه صنعت نفت با مدل های جدید در حال اجرایی شدن است اما با فشارهای دولت آمریکا با روند بسیار کندی در حال پیشروی است.

زمانی نیا در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران اروپا اعلام کرد : در سال ۹۷ به میزان ۶ میلیارد دلار تامین منابع مالی برای شرکت ها، طرح های کوچک، نگه داشت و افزایش تولید داخل صورت می گیرد تا حمایت ها مناسبی از صنعت و تولید صورت بگیرد.

آینده برجام

معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت درباره آینده «برجام» گفت : تا زمانی که صادرات نفت بدون مشکل باشد، بازارهای نفت پذیرای نفت ایران باشند، عواید فروش نفت را براحتی دریافت کنیم، تامین مالی پروژه ها صورت بپذیرد، تجهیزات صنعت نفت از بازارهای جهانی خریداری شود و حمل و نقل کشتی و نفت کش ها دچار مشکل نشود از نظر صنعت نفت «برجام» ادامه دارد و ما اهداف خود را با تلاش و سرعت بیشتری ادامه خواهیم داد.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 4,406,552