پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institution
تاريخ:سوم بهمن 1396 ساعت 18:35   |   کد : 293531
هزینه‌های تطابق‌پذیری کاهش می‌یابد
در نشست «رگ تک» عنوان شد:
هزینه‌های تطابق‌پذیری کاهش می‌یابد
رولند گونو گفت: تطابق پذیری به زبان ساده به مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در میان شرکت‌های متفاوت با یک سری تعهدات و دستورالعمل‌های مشخص دنبال می‌شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، رولند گونو عضو هیأت مدیره اوساکو فایننشال لندن در نشستی که با عنوان «رگ تک» (Reg Tech) در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد به این نکته اشاره کرد که اگر شما عضو رگولاتوری هستید و یا از اعضای فین‌تک به حساب می‌آیید به هر حال به تکنولوژی احتیاج دارید تا بتوانید تعهدات خود را به شکلی هماهنگ به اجرا درآورید.
رولند گونو که درباره سیستم‌های تطابق‌پذیری نظام‌های پرداخت صحبت می‌کرد به این نکته اشاره کرد که عملکرد نظام‌های پرداخت در بازار داخلی همگی به این نکته باز می‌گردد که ما با چه دستورالعمل‌هایی حرکت کنیم: «این دستورالعمل‌ها نه تنها در شیوه کسب و کار ما که حتی روش‌های پرداخت را نیز تحت الشعاع خود قرار داده‌اند. مسئله اینجاست که هر چند فین‌تک‌ها در حوزة فناوری به نوآوری‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند اما نباید فراموش کنیم که برای موفقیت در عملکرد فین‌تک ها نیز باید از دستورالعمل‌های هماهنگی پیروی کنیم.»
گونو در ادامه صحبت‌هایش به لزوم دستیابی به دستورالعمل‌هایی یکسان برای مقابله با پولشویی و همچنین اقدامات تروریسی، فرار از مالیات در فضای سایبری اشاره کرد و گفت: « در این فضا جمع‌آوری داده از مهمترین کارهایی است که باید انجام شود. ما یک سری قوانین حمایت از داده ها را در فضای آفلاین طراحی کرده‌ایم که در ارتباط با فضای سایبر هم باید بتوان از آنها بهره برداری کرد.»
او با بیان این نکته که حوزة تطابق پذیری در جهان امروز حوزه‌ای بسیار گسترده است که سازمان‌های بین‌المللی بسیاری را با خود درگیر کرده ادامه داد: « در این حوزه یکی از مهمترین کارهایی که رگ تک ها دنبال می‌کنند به روز نگه داشتن اطلاعات و توجه به تغییرات قانون‌گذارانه است. توجه به این تغییرات باعث می‌شود که آنها بتوانند مخاطرات تطابق‌پذیری را مشخص کرده و به تعهدات قانون‌گذار در مراحل مختلف توجه کنند.»
سخنران این نشست در تعریف شرکت‌های رگ تک گفت: «رگ تک ها شرکت‌هایی هستند که وی تکنولوژی‌های مرتبط با تطابق‌پذیری کار می‌کنند و سعی دارند که هزینه‌های مربوط به این امر را کاهش دهند. نکته اینجاست که در سال‌های گذشته و مخصوصا در سال ۲۰۰۸ که جهان رکود بزرگ اقتصادی را تجربه می‌کرد شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، هزینه فوق العاده‌ای صرف این تطابق پذیری کردند که شرکت‌های رگ تک تلاش می‌کنند از این هزینه‌ها بکاهند. البته این شرکت‌ها دربرگیرنده هزینه اصلاح این مسائل و مشکلات نیز به شمار می‌روند.»

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 4,206,159