پژوهشکده پولی و بانکی
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
Monetary and Banking Research Institute
تاريخ:هجدهم آذر 1395 ساعت 13:32   |   کد : 272790   |   مشاهده: 1219
انطباق با استانداردهای بانکداری الکترونیک یک الزام است

انطباق با استانداردهای بانکداری الکترونیک یک الزام است

مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت: از غافله تحولات قانون‌گذاری در حوزه بانکداری الکترونیک و پرداخت با توجه به اقدامات خوبی که تاکنون انجام‌شده، عقب‌مانده‌ایم.
 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، عبدالمجید ارجمندنژاد افزود: با توجه به تغییرات و تحولاتی که همزمان در چند دهه اخیر به‌صورت مشخص در بانکداری بین‌الملل و به‌خصوص بانکداری الکترونیک به وجود آمده نیازمند ارتقاء استانداردها و قوانین در حوزه بانکداری و بانکداری الکترونیک هستیم.

  وی تصریح کرد: یکی از مباحثی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است مبحث ریسک عملیاتی و استمرار فعالیت‌ها و همچنین مباحث مربوط به برگشت‌پذیری و احیاء در این حوزه است.

  ارجمندنژاد اذعان داشت: بدین معنا که اگر در نظام پرداخت کشور به هر دلیلی یک اختلال رخ دهد برنامه‌ریزی به‌منظور پوشش این اختلال بسیار اهمیت دارد.

  وی افزود: زیرا باید در اسرع وقت توان اصلاح و بازگرداندن سیستم را به حالت اولیه و ارائه خدمت به مشتریان را داشته باشیم.

  مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که انطباق با استانداردهای بین‌المللی مبحث گسترده‌ای است که همواره استمرار دارد و با توجه به اقدامات خوبی که تاکنون در این بخش انجام‌شده به‌خصوص در سال‌های اخیر تا حدودی از غافله تحولات قانون‌گذاری در این عرصه عقب‌مانده‌ایم.

  وی در خاتمه گفت: به‌منظور رفع این مشکل باید قوانین و مقررات در بخش بانکداری الکترونیک و پرداخت در کشور در اسرع وقت با آنچه در دنیا رایج است، انطباق یابد.

 یادآورمی شود، ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، ۱۳ و ۱۴ دی ماه ۹۵ توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.

 

 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دوره‌های آموزشی جاری
تازه‌های نشر
پیوندهاکليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به پژوهشکده پولی و بانکی مي باشد.
نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است.
بازديد اين صفحه: 5,068,766