آرشیو اخبار
Alternate Text
Alternate Text

انتشار گزارش «حساب واحد خزانه؛ ساختار و جایگاه در کشورهای منتخب»

گزارش « حساب واحد خزانه؛ ساختار و جایگاه در کشورهای منتخب» توسط پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.


Alternate Text

پول دیجیتال در ۲۰۲۴؛ خلق مشکلات جدید بدون ارائه راه حل

نشریه اکونومیست در مقاله ای به بررسی خلق پول دیجیتال در ۲۰۲۴ و مشکلات آن پرداخته است.

Alternate Text

جایگزینی ارزهای ملی در تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و سوریه

رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در دیدار با نخست وزیر سوریه در دمشق از توسعه مناسبات پولی و بانکی ایران و سوریه و حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.


Alternate Text

همراه با کارگاه‌های آموزشی پژوهشکده پولی و بانکی

پژوهشکده پولی و بانکی قصد دارد کارگاه‌های آموزشی متنوعی را در نیمسال دوم ۱۴۰۲برگزار کند.

Alternate Text

مقالات برتر دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت معرفی شدند

مقالات برتر دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت معرفی و از نویسندگان آن ها در جشنواره دکتر نوربخش تقدیر شد.


Alternate Text

نام همایش بانکداری الکترونیک به «بانکداری نوین و نظام‌های پرداخت» تغییر کرد

 رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: با توجه به گذار از بانکداری الکترونیک به سمت نسل چهارم بانکداری در طول ده دوره برگزاری همایش ، عنوان همایش از سال آتی به "بانکداری نوین و نظام های پرداخت" تغییر  می کند.

Alternate Text

برگزیدگان جشنواره دکتر نوربخش معرفی شدند

جشنواره دکتر نوربخش در مراسم اختتامیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت معرفی شدند.


Alternate Text

افزایش رقابت و کاهش هزینه ها، دستاورد فناوری ابری و هوش مصنوعی

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی انفورماتیک معتقد است: با استقرار بانکداری هوشمند و فناوری ابری، افزایش رقابت و کاهش هزینه ها را پیش رو خواهیم داشت.

Alternate Text

ضرورت توجه به نوآوری در ارایه خدمات به مشتریان بانکی

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک گفت: با وجودی که در حوزه سخت افزار و زیرساخت کارهای صنعت بانکداری اقدامات خوبی انجام شده ولی در حوزه نوآوری به ویژه نوآوری‌هایی که در سمت مشتریان بانکی، کمتر شاهد هوشمندسازی‌ بوده‌ایم.


Alternate Text

تجربه مشتری اصلی ترین موضوع برای تولید محصول در بانکداری هوشمند

شرکت کنندگان در نشست تخصصی «تجربه مشتری و بانکداری هوشمند» تاکید کردند که تجربه مشتری اصلی ترین فضا برای طراحی محصول و ارایه خدمات به مشتریان هستند.

Alternate Text

مردم باید در کمترین زمان و هزینه به خدمات بانکی دسترسی داشته باشند

قائم‌مقام بانک مرکزی، سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و هوشمندسازی شبکه بانکی را گامی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم دانست و گفت: مردم باید با کمترین هزینه، زمان و پول به خدمات مورد نیاز خود دست یابند، محدودیت زمانی و مکانی نداشته باشند و بهترین خدمت به آنان ارائه شود.


Alternate Text

سیاست گذاری منسجم؛ انتظار اصلی شبکه بانکی از بانک مرکزی

مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک ها در نشست تخصصی «انتظارات شبکه بانکی از بانک مرکزی» در همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت تاکید کردند که باید سیاست گذاری منسجمی از سوی نهادهای مختلف تنظیم گر انجام شود.

Alternate Text

ضرورت حرکت به سمت فین‌تک بنکینگ

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک با بیان اینکه واقعیت امروز بانکداری بدون بانک است، گفت: امروز جایی است که باید به سمت فین تک بنکینگ برویم.


Alternate Text

شفافیت در فضای کسب و کار و حمایت از نوآوری؛ اولویت های بانک مرکزی

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با تشریح سه راهبرد این بانک برای برنامه ریزی استراتژیک سه ساله خود گفت: شفافیت در فضای کسب و کار و حمایت از نوآوری از اولویت های بانک مرکزی برای برنامه ریزی استراتژیک در سه سال آینده هستند.

Alternate Text

تبعات عدم توازن در تخصیص امکانات در کشور/ رشد متوازن در گرو توزیع متوازن منابع است

رئیس سازمان نظام صنفی کشور در دومین روز دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت ضمن تشریح تبعات سهمگین پایتخت محوری در کشور، گفت: مهاجرت داخلی و نابودی اکوسیستم های منطقه ای معلول تمرکز گرایی و پایتخت محوری است که سالهاست در کشور انجام می شود لذا باید این رویه مورد بازنگری قرار گیرد.


Alternate Text

سامانه های برخط کشف تقلب

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با معرفی انواع تقلب در سیستم بانکی، گفت: گوناگونی داده ها سبب شده، یافتن تقلب به یک وظیفه محاسباتی بسیار پیچیده تبدیل شود.

Alternate Text

آموزش و امنیت داده؛ لازمه امنیت در بانکداری هوشمند

شرکت کنندگان در نشست تخصصی امنیت در بانکداری هوشمند با اشاره به نیاز کشور به تربیت نیروی متخصص برای حوزه امنیت سایبری تاکید کردند که آموزش و امنیت داده لازمه امنیت در بانکداری هوشمند است.


Alternate Text

تنظیم گری داده محور مقدمه تنظیم گری هوشمند

شرکت کنندگان در نشست تخصصی «تنظیم گری فناوری های نوین مالی در بانکداری هوشمند» تاکید کردند که تنظیم گری داده محور مقدمه تنظیم گری هوشمند در بانک مرکزی است.

Alternate Text

ضرورت هماهنگ سازی بین نهادی و تدوین سیاست های یکپارچه در نظام های پرداخت

شرکت کنندگان در نشست تخصصی« نوآوری در نظام های پرداخت» در حاشیه دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت بر ضرورت هماهنگ سازی بین نهادی و تدوین سیاست های یکپارچه در نظام های پرداخت تاکید کردند.