آرشیو اخبار
Alternate Text

انگیزه جهانی برای مبارزه با پول‌های کثیف

بر اساس گزارش بانک جهانی، پول‌شویی به‌طور متوسط در سال، ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی کشورها را شامل می‌شود. این میزان از پول‌شویی، ابتدا در زمینه جرائم سازمان‌یافته و بعد از آن، در زمینه‌های قاچاق انسان، اسلحه، گونه‌های در حال انقراض حیوانات و غیره صورت گرفته است.

Alternate Text

ایران بالاترین ریسک AML را دارد

تامس ریدک گفت: ایران بالاترین ریسک AML را دارد چون بانک‌های ایرانی هیج دیتای اتوماسیون شده‌ای ندارند تا بخواهند از آن محافظت کنند. البته برای این کار هنوز دیر نشده است.


Alternate Text

ورود به بانکداری باز فرصت جدید برای بانک ها

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی گفت: ورود به بانکداری باز یک فرصت برای بانک‌ها است نه تهدید، بنابراین باید در اولویت بانک ها قرار گیرد.

Alternate Text

تا ۵۰ سال اطلاعات خود را روی Bluray نگهداری کنید

کیز ماکیلسون گفت: هرچند روش های آرشیو اطلاعات در هر سازمان و بانکی متفاوت است اما با Bluray تا ۵۰ سال می توانید اطلاعات خود را نگهداری کنید.


Alternate Text

ضرورت پایش نرم‌افزاری مستمر نظام بانکی ایران

مدیرعامل شرکت بیزنس فوزسینکس هلند گفت: نظام بانکی ایران بسیار بزرگ است و باید یک سری نرم‌افزار برای پایش دائمی آنها داشته باشد.

Alternate Text

بانک‌ها تصور می‌کنند امن هستند

مدیرعامل شرکت سیسا سنگاپور گفت: چالش‌های شرکت‌های پرداخت و بانک‌ها در تمامی کشورهای دنیا مشترک است و امنیت یکی از آنهاست.


Alternate Text

جایگاه بانک ها در عصر دیجیتالی مشخص شود

یک صاحبنظر نظام پرداخت با بیان اینکه باید جایگاه بانک ها در عصر دیجیتالی مشخص شود، گفت: ورود دیرتر بانک ها به بانکداری باز به ضرر آنها است.

Alternate Text

آینده، جایی برای شعبه نخواهد داشت

مهمترین تغییری که روند بانکداری جهانی با آن روبرو خواهد بود، از بین رفتن لزوم تعامل انسانی برای انجام هر گونه عملیات بانکی است.


Alternate Text

EMV میزان کلاهبرداری را به شدت کاهش می‌دهد

هلن بریسون گفت: بسیاری تصور می‌کنند استاندارد EMV فقط برای کارت است اما این استاندارد هم‌اکنون برای تمامی ابزارهای پرداخت از جمله موبایل و ابزارهای پوشیدنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند تمامی تراکنش‌های بانکی را پوشش دهد

Alternate Text

POS2 راهکاری برای کسب‌وکارهای کوچک

سرپرست تولید نرم‌افزار ترمینال‌های پرداخت شرکت توسن تکنو تاکید می‌کند که ترکیب صنعت خرده‌فروشی و پرداخت الکترونیکی با هم منجر به پلتفرمی می‌شود که ارائه یکپارچه خدمات در نقطه سرویس با رویکرد نوآوری باز را به همراه دارد و در اصطلاح، POS2 نامیده می‌شود.


Alternate Text

می‌توانید نسخه خودتان از بانکداری باز را داشته باشید

 مدیر پروژه شرکت S&T اسلوونی در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، عنوان کرد: ایران در پیاده‌سازی بانکداری باز می‌تواند نسخه متناسب با شرایط خود را تهیه کند.

Alternate Text

بانکداری باز ویترینی و لوکس نیست

عضو هیات مدیره بانک سپه با بیان اینکه مدل کسب و کار آینده با ورود فین تک ها تغییر می کند، گفت: بانکداری باز اهمیت بسیاری داشته و به هیچ وجه موضوعی لوکس نیست.


Alternate Text

برنامه پایش مستمر عملکرد بانک ها در حوزه فناوری

مدیر گروه بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی گفت: پروژه ای در پژوهشکده پولی و بانکی با عنوان پایش مستمر عملکرد سالانه نظام بانکی درحوزه آی تی کلید زده شده است.

Alternate Text

پول دیجیتال جایگزین پول فیزیکی در مبادلات

یک آینده پژوه بانکداری الکترونیک معتقد است به تدریج تکنولوژی، مسیر تجارت و کسب و کار را تغییر خواهد داد و پول فیزیکی جای خود را به پول دیجیتال می دهد.


Alternate Text

مدل‌های قدیمی امنیتی برای حفاظت از شبکه‌های مجازی بانکی دیگر جوابگو نیست

دیجیتالی شدن اتفاقی است که تمامی صنایع به سمت آن رفته و در واقع تمام حوزه‌ها به فراخور تجارت خود در حال انتقال کسب و کارشان به سمت دیجیتالی شدن هستند.

Alternate Text

ارایه استاندارد های پرداخت در نیمه اول سال آتی توسط بانک مرکزی

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: سیاست و ضوابط بومی استاندارد های پرداخت در تیر یا مرداد ماه سال آینده ارایه می شود.


Alternate Text

دیجیتال در حال تغییر سیستم بانکداری دنیاست

انریکو لوچینتتی رئیس بخش بانکداری حوزه اروپای شرکت مک‌کینزی معتقد است دیجیتال در حال تغییر سیستم بانکداری دنیاست.

Alternate Text

اعلام نظر بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال در اوایل سال ۹۷

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: مواضع بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال تا اوایل سال آینده مشخص می شود.


Alternate Text

۴۰ درصد معاملات به صورت دیجیتال/ تعامل بانک‌ها با فین تک‌ها

رییس بخش بانکداری حوزه اروپا در موسسه مک کینزی گفت: سرمایه گذاری در دیجیتال باید به صورت سازماندهی شده انجام گیرد و بانک ها هم باید با فین تک ها شریک شوند.

Alternate Text

انجام ۶۸ درصد تراکنش‌های مالی دنیا از طریق شبکه‌های اجتماعی

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: ۶۸ درصد مردم دنیا تراکنش های مالی خود را از طریق شبکه های اجتماعی انجام می دهند.