آرشیو اخبار
Alternate Text

فعالیت سه چهارم فین تک‌های ایران در حوزه پرداخت

یک کارشناس بانکداری الکترونیک با بیان اینکه، سه چهارم فین تک‌های ایران در حوزه پرداخت فعال هستند، گفت: اگر بانک‌ها بخواهند سرویس های متنوع ارائه دهند باید به بازیگران بیرونی و فین تک ها متکی باشند.

Alternate Text

کاهش وقوع تخلف در بانک‌ها، بزودی

مدیر کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت: انتظار می رود در آینده نزدیک و با استفاده از زیرساخت‌های جدید مبارزه با پولشویی، وقوع تخلفات درسیستم بانکی پیش از پیش کاهش یابد.


Alternate Text

مذاکرات حقوقی ایران و روسیه برای اتصال کارت‌های بانکی

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از انجام مذاکرات حقوقی ایران و روسیه برای اتصال کارت‌های بانکی خبر داد.

Alternate Text

نهایی شدن سیاست دریافت کارمزد تا پایان سال جاری

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از نهایی شدن سیاست دریافت کارمزد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: حداقل سیاست اجرا، در سال جاری جمع بندی می شود ولی زمان اجرا بستگی به سیاست های سال آینده دارد.


Alternate Text

امکان پذیری روش های فنی صحت سنجی بیت کوین

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: روش های فنی برای شناسایی، کنترل و صحت سنجی بیت کوین و پول های رمزی امکان پذیر است.

Alternate Text

ضرورت تدوین قانون برای فین تک ها

عضو هیات مدیره توسن با تأکید بر اینکه نبود قانون بزرگترین ضعف در حوزه فین تک هاست، گفت: هنوز مشخص نیست نهاد ناظر بر فین تک ها کدام دستگاه است.


Alternate Text

مزایا و معایب طرح بانکداری راستین

مزایا و معایب طرح بانکداری راستین در پنلی تخصصی در پژوهشکده پولی و بانکی بررسی شد.

Alternate Text

میل نقدینه خواهی در جامعه به 2.4 درصد با گسترش بانکداری الکترونیک کاهش یافت

معاون اقتصادی بانک مرکزی از کاهش میل نقدینه خواهی به ۲.۴ درصد با گسترش بانکداری الکترونیک خبر داد وگفت: ۷.۲ درصد نقدینگی در سال ۹۱ به صورت اسکناس و مسکوک بود که در مهر ماه ۹۶ به ۲.۴ درصد افت کرد.


Alternate Text

حضور بانک ها در شبکه های اجتماعی جدی شد

قائم مقام بانك ملت با بيان اينكه فعالیت بانک ها در شبکه های اجتماعی به آن معنایی که هم اکنون وجود دارد، آغاز نشده ولی این حضور گریز ناپذیر است، گفت:بانک ها درحال رایزنی هایی در این زمینه هستند.

Alternate Text

پژوهشگران برتر نظام بانکی معرفی شدند

پژوهشگران برتر نظام بانکی امروز در هفتمین همایش بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری معرفی شدند.


Alternate Text

لزوم اصلاح و ارتقای نظام بانکی/تقویت ارتباط بانک‌ها با سایر مراکز

رییس کل بانک مرکزی گفت: نظام بانکی در راستای ارتقای کارایی و بهبود عملکرد خود، نیازمند تحقیق و پژوهش به ویژه در حوزه های کاربردی است.

Alternate Text

ارتقای هم‌افزایی‌های علمی در شبکه بانکی

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: افزایش تعاملات پژوهشکده پولی و بانکی با شبکه بانکی در سال‌های اخیر گواهی بر عزم راسخ این مجموعه برای حل مشکلات پژوهشی و ارتقای هم‌افزایی‌های علمی در شبکه بانکی است.


Alternate Text

هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری آغاز شد

هفتمین دوره بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری امروز (سه شنبه) با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی آغاز شد.

Alternate Text

هفتمین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری فردا برگزار می‌شود

هفتمین دوره بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری فردا سه شنبه با حضور ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود.


Alternate Text

افزایش نیاز به پژوهش با ظهور روش‌های نوین بانکداری

پژوهشگر برتر ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت: رقابت بین بانک‌ها و حرکت به سمت روش‌های نوین بانکداری نیاز به پژوهش را در نظام بانکی افزایش داده است.

Alternate Text

گام های مثبت نظام بانکی در حرکت به سوی بانکداری اجتماعی

مدیرعامل شرکت ارتباط فردا با بیان اینکه تا کنون اقدامات زیادی در زمینه بانکداری اجتماعی انجام شده ولی هنوز هیچکدام مصداق دقیق بانکداری اجتماعی نیست، بلکه حرکت به سمت آن است، گفت: معتقدم گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده است.


Alternate Text

همگامی با فناوری‌های نوین بانکی در گرو توجه به پژوهش

پژوهشگر برتر ششمین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت: تغییرات فناوری‌های نوین در حوزه بانکی بسیار سریع اتفاق می‌افتد و همگامی با این پیشرفت‌ها در گرو بها دادن به امر پژوهش است.

Alternate Text

مسیر حرکت پژوهشگران تسهیل شود

پژوهشگر برتر ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک، گفت: باید به صورت عملی به بخش پژوهش بها دهیم و مسیر حرکت پژوهشگران را تسهیل کنیم.


Alternate Text

پول رمزی داخلی ايجاد شود

يك فعال حوزه فناوري با تاكيد بر اهميت تدوين و تصويب قوانين مرتبط با پول‌هاي رمزي، گفت: باید هر چه زودتر کمیته ویژه ای برای ایجاد پول رمزی خاص کشورمان تشکیل شود.

Alternate Text

مشارکت مراجع علمی با بانک مرکزی در گسترش فعالیت‌های پژوهشی

مدیرعامل بانک قوامین گفت: فعالیت‌های پژوهشی در حوزه پولی و بانکی نباید محدود به بانک مرکزی شود و مراجع دانشگاهی، حوزه‌های علمیه و سایر پژوهشگاه‌ها باید مکمل این مجموعه باشند.