آرشیو اخبار
Alternate Text

شفافیت فعالیت‌های بانکی با بانکداری اجتماعی

مدیرعامل بانک انصار گفت: بانکداری اجتماعی رویکردی نوظهور در بانکداری خُرد است که فرآیندهای قرض‌دهی و روابط بین قرض‌دهندگان و موسسات مالی را شفاف می‌سازد.

Alternate Text

پرداخت های خرد با سرقت اطلاعات بانکی مواجه نیست

یک کارشناس بانکداری الکترونیک با تاکید برنبود نگرانی امنیتی در بخش پرداخت‌های خُرد، گفت: مباحث امنیت حساب‌ها و یا احتمال سرقت اطلاعات بانکی در این زمینه‌ها مطرح نیست.


Alternate Text

بررسی ورود نسل جدید خودپردازهای غیربانکی با نظارت بانک مرکزی

یک کارشناس بانکداری الکترونیک از بررسی طرح نسل جدید خودپردازها با نظارت بانک مرکزی خبر داد و گفت: بر اساس این طرح خودپردازهای غیر بانکی فعال می شوند.

Alternate Text

بانکداری سنتی در پایان راه /ورود نسل جدید بانک‌ها

یک کارشناس بانکداری الکترونیک و حوزه پرداخت با بیان اینکه بانکداری سنتی در پایان راه است، گفت: توسعه بانکداری الکترونیک میتواند به کاهش شعب فیزیکی بانکها منجر شود.


Alternate Text

برنامه های نخستین جشنواره تصویر سازی همایش بانکداری الکترونیک اعلام شد

دبیر نخستین جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک با اعلام برنامه های این جشنواره از برگزاری نمایشگاهی از آثار هنرهای تجسمی در حاشیه همایش بانکداری الکترونیک در سال آینده خبر داد.

Alternate Text

برگزاری ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت هفته آینده

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از برگزاری ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در روزهای ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه در تهران خبرداد.


Alternate Text

طراحی مدل‌های نوین بانکی

معاون فناوری اطلاعات بانک تجارت با تاکید بر طراحی مدل‌های نوین بانکی، گفت: از بانک مرکزی به عنوان ارگان ناظر بر عملیات بانکی و ارائه کننده چارچوب‌ها در حوزه عملیات بانکی انتظار می‌رود تا اقدامات مناسبی در حوزه فناوری و حمایت از این بخش به ویژه در حیطه نوآوری انجام دهد.

Alternate Text

ارایه گواهینامه تصویر سازی در همایش بانکداری الکترونیک

دبیر جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک از ارایه لوح تقدیر و گواهینامه شرکت در نمایشگاه تصویرسازی همایش امسال بانکداری الکترونیک خبر داد و گفت:‌ همچنین قرار است اثرهای برتر در قالب کتاب ارایه شود.


Alternate Text

پرداخت با تلفن هوشمند سرآغاز پیشرفت بانکداری الکترونیک

 مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات‌ بانک صنعت و معدن گفت: گسترش و پیشرفت خدمات سیستم بانکی بر روی تلفن همراه و به طور خاص NFC ها(پرداخت پول از طریق تلفن‌های هوشمند) می‌تواند آغاز پیشرفت در این سیستم باشد.

Alternate Text

اطلاعیه دوره دکتری پژوهش‌محور مالی گرایش بانکداری سال ۱۳۹۵ پژوهشکده پولی و بانکی

مصاحبه تخصصی دوره دکتری پژوهش محور مالی گرایش بانکداری روز چهارشنبه هشتم دی ماه ۹۵ در پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می‌شود.


Alternate Text

بروزرسانی جعبه ابزار پیش‌بینی تورم

پژوهشکده پولی و بانکی مقاله ای با عنوان بروزرسانی جعبه ابزار پیش‌بینی تورم (ارتقای مدل‌های جعبه ابزار پیش‌بینی تورم به مدل‌های با تواتر متفاوت) را تدوین کرد که در آن به بررسی دقت پیش‌بینی مدل‌ها با تواتر متفاوت در مقایسه با مدل‌های با تواتر ثابت در پیش‌بینی تورم فصلی پرداخته است.

Alternate Text

افزایش حجم تراکنش‌ها به ۵ هزار و ۵۰۰ تریلیون تومان در بانکداری الکترونیک

معاون توسعه بازار شرکت کارت اعتباری ایران کیش با بیان اینکه مجموعه بانک ها و شرکت های پرداخت در سال های گذشته در تلاش برای جلب و بالا بردن اعتماد مردم بودند، کفت: تغییر رفتار مردم و رسیدن حجم تراکنش ها به ۵ هزار و ۵۰۰ تریلیون تومان در روز نشان از اعتماد مردم به بانکداری الکترونیک است.


Alternate Text

ضعف زیرساخت‌ها مانع اجرای درست بانکداری الکترونیک

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بانک قرض الحسنه رسالت درباره مشکلات بانکداری الکترونیک، گفت: در حال حاضر سیستم بانکی ایران از بانکداری الکترونیک روز دنیا بهره‌مند است اما زیرساخت‌های لازم آن در کشور وجود ندارد.

Alternate Text

افزایش سطح توقع مشتریان با ظهور فین‌تک‌ها

سرپرست معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران درباره ظهور فین تک‌ها گفت: میزان سادگی و در دسترس بودن خدمات مبتنی بر فین‌تک سطح توقع مشتریان بانک‌ها را بالا برده و بانک‌ها را با چالش جدی درخصوص مدیریت رضایت‌ مشتری مواجه کرده بر همین اساس نیاز به تغییر در شیوه‌های فعلی الزامی شده است.


Alternate Text

حرکت به سوی بانکداری اجتماعی در آینده ای نزدیک

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره پیش‌بینی خود از رواج بانکداری اجتماعی در کشور، گفت: با توجه به اینکه سیستم بانکی نتوانست عملکرد چشم‌گیری در بحث‌های اجتماعی داشته باشد، حرکت به سمت بانکداری اجتماعی در آینده ای نزدیک نیاز کشور است.

Alternate Text

رونمایی ابعادی از نتایج پروژه بازطراحی نظام نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها

مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی از رونمایی مدل نوین نظارت بانکی تا پایان آذرماه سال جاری خبر داد وگفت: محصول اصلی پروژه "بازطراحی نظام نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها" استقرار مدل نوین نظارت است که بر این اساس کارایی و اثربخشی نظارت بر بانک‌ها افزایش یافته و علاوه بر آن یکی از زیرساخت‌های لازم برای اجرای کامل IFRS فراهم خواهد شد.


Alternate Text

دو مزیت بانکداری الکترونیک برای سیستم بانکی کشور

مدیرعامل بانک ملت گفت: رواج بانکداری الکترونیک دو مزیت مهم برای سیستم بانکی کشور دارد در درجه نخست این امر عاملی برای سهولت در ارائه خدمات و نقل و انتقال وجوه است ودیگر آنکه فضای جدیدی برای ارائه خدمات توسط بانک‌ها ایجاد می کند.

Alternate Text

منتخبین ششمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری معرفی شدند

مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با حضور ولی‌اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی و علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در بانک مرکزی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدیر به عمل آمد.


Alternate Text

استاد بهرام کلهرنیا دبیر جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک شد

استاد بهرام کلهرنیا با حکم علی دیواندری دبیر ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به عنوان دبیر جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک منصوب شد.

Alternate Text

سهولت و سرعت خدمات با بانکداری اجتماعی

مدیر انفورماتیک بانک پاسارگاد معتقد است: بانکداری اجتماعی می‌تواند اقدام مهمی در سهولت و سرعت ارائه خدمات بانکی به مشتریان باشد و با توجه به اینکه شبکه‌های مجازی جای خود را میان مردم بازکرده است، فعالیت این نوع بانکداری آینده خوبی خواهد داشت.