آرشیو اخبار
Alternate Text

تعداد تراکنش های بانکی از جمعیت کشور بیشتر است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: تعداد تراکنش های بانکی روزانه کشور از کل جمعیت ۷۵ میلیون نفری کشور بیشتر است و این نشان از حجم عظیم عملیات بانکی دارد.

Alternate Text

تخصیص16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط

رییس پژوهشکده پولی و بانکی از تخصیص 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح اصلاح نظام بانکی و ذوب شدن انجماد دارایی بانک ها این تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت می شود.


Alternate Text

صورت های مالی لازم الاجرای بانک های ایران

تغییر صورت‌های مالی جدید بانک‌ها در حالی انجام شد که نه تنها تقابلی واقع نشده و نیازی به طبقه‌بندی افراد به استانداردگریز یا استانداردگرا وجود ندارد بلکه این رخداد را باید همزیستی مسالمت‌آمیز قانون و استاندارد تلقی کرد و آن را به فال نیک گرفت زیرا در تاریخچه تحولات حسابداری ایران، به‌عنوان تجربه‌ای نو و یک نقطه عطف تاریخی ثبت خواهد شد.

Alternate Text

زمان بندی انجام مصاحبه دوره دکتری پژوهش‌محور مالی گرایش بانکداری اعلام شد

پژوهشکده پولی و بانکی با اعلام اطلاعیه شماره ۴ زمان بندی انجام مصاحبه  دوره دکتری پژوهش‌محور مالی گرایش بانکداری سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد.


Alternate Text

برگزاری جلسه انجمن روابط عمومی ایران با حضور کمال خرازی

جلسه ماهانه انجمن روابط عمومی ایران عصر دیروز(سه شنبه) با حضور کمال خرازی، وزیر امور خارجه دولت هفتم و هشتم و به میزبانی پژوهشکده پولی وبانکی برگزار شد.

Alternate Text

چالش تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط

دکتر علی دیواندری، رییس پژوهشکده پولی و بانکی -


Alternate Text

اعلام آخرین مهلت ثبت نام شرکت در آزمون دوره دکتری پژوهش محور مالی گرایش بانکداری

آخرین مهلت ثبت نام شرکت در آزمون دوره دکتری پژوهش محور مالی گرایش بانکداری سال ۱۳۹۵ روز شنبه ۹ مرداد ماه اعلام شد.

Alternate Text

آزمون کتبی دوره دکتری پژوهش‌محور مالی گرایش بانکداری ۱۰ مردادماه برگزار می شود

آزمون کتبی دوره دکتری پژوهش محورمالی گرایش بانکداری  دهم مرداد ماه سال جاری ساعت ۱۰ صبح در پژوهشکده پولی و بانکی برگزار می شود.

 


Alternate Text

تاکید بر انتظارات شبکه بانکی ایران از نظام بین الملل

دومین پنل تخصصی اولین کنفرانس بانکی، همایش بورس، بانک و بیمه در کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه برگزار و در این پنل بر انتظارات نظام بانکی ایران از نظام بین الملل تاکید شد.

Alternate Text

گزارش اجمالی کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه

کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه در حاشیه سومین روز از نمایشگاه با حضور اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی ، علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی و جمعی از مدیران و کارشناسان بانکی برگزار شد.


Alternate Text

الزام افزایش سرمایه بانک‌ها به‌منظور رسیدن به استانداردهای بین‌المللی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: سرمایه بانک‌های دولتی در حال حاضر بسیار پایین است و به‌منظور رسیدن به استانداردهای بین‌المللی افزایش سرمایه بانک‌ها یک الزام است.

Alternate Text

کارگاه تخصصی پرداخت های بین المللی برگزار شد

کارگاه تخصصی پرداخت های بین المللی با عنوان «اتصال مجدد ایران به پرداخت های بین المللی دنیا» در حاشیه کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه با حضور کارشناسان، مدیران و مسئولان بانک ها و شرکت های خدمات پرداختی داخلی و خارجی برگزار شد.


Alternate Text

کنترل نرخ های سود با اجرایی شدن صورت های جدید مالی

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: با ارائه صورت های مالی جدید در نظام بانکی جنگ قیمتی که بین نرخ های سپرده وجود دارد کنترل می شود و بازیگران بین المللی درک و استنباط بهتری از صورتهای مالی نظام بانکی پیدا می کنند.

Alternate Text

آغاز همکاری با بانک های بزرگ اروپایی

قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به اینکه شبکه بانکی قبل از مذاکرات هسته ای تعاملاتی را با بانک های اروپایی داشته و در حال حاضر این تعاملات ادامه دارد، گفت: سطح همکاری از بانک های متوسط به سمت بانک های بزرگ گسترش یافته است.


Alternate Text

لزوم رتبه بندی بین المللی بانک‌ها

مدیرعامل بانک توسعه صادرات به لزوم ایجاد رتبه بندی بین المللی بانک‌ها تاکید کرد و گفت: در شرایط فعلی نیاز داریم تا موسسات رتبه بندی بین المللی با اعتبار بالاتری در کشور حضور پیدا کنند و رتبه بندی بانک‌ها را انجام دهند.

Alternate Text

قوانین ضد تروریسم بانک های ایران و سوییس مشابه است

معاون سابق نظارتی بانک مرکزی گفت: روش هایی که بانک های ما درباره قوانین مرتبط با تروریسم اجرا می‌کنند، همان قوانینی است که بانکهای سوئیسی انجام می دهند اما روش های اجرایی بانک های ایران و سوئیس با یکدیگر متفاوت است.


Alternate Text

الزامات تعاملات بین المللی بانکی اعلام شد

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: برقراری ارتباط و تعامل کارا با نظام مالی بین الملل، فراهم شدن بسترهای نظارتی و قانونی در نظام بانکی کشور را می طلبد؛ اصلاح قوانین و مقررات پولی و بانکی، انطباق قوانین بانکی با استانداردهای بین المللی، تهیه صورت های مالی استاندارد، افزایش شفافیت گزارشگری مالی و پیاده سازی مناسب قوانین مبارزه با پولشویی از جمله الزامات گسترش تعاملات بین المللی به شمار می آید.

Alternate Text

کنفرانس بانکی همایش بورس ، بانک و بیمه آغاز به کار کرد

کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه با حضور اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی ، علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی و جمعی از مدیران و کارشناسان بانکی در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه آغاز به کار کرد.


Alternate Text

تحلیل چالش گزارشگری نوین بانکی در تهیه صورت های مالی بانک ها و موسسات اعتباری

چالش گزارشگری نوین بانکی  در تهیه صورت های مالی بانک ها و موسسات اعتباری تحلیل و بررسی شد.

Alternate Text

برگزاری کنفرانس بانکی همایش بورس،‌ بانک و بیمه

کنفرانس بانکی همایش بورس، بانک و بیمه با حضور اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی و علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی ۲۲ تیر ماه سال جاری در حاشیه نهمین نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه در محل سالن خلیج فارس برگزار می شود.