آرشیو اخبار
Alternate Text

مقاله اثر توسعه فناوری‌های نوین بانکی بر ارتقای شمول مالی در ایران ارائه شد

در عصر دومین روز نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، در سالن شماره یک، نشست ارائه مقالات با حضور دکتر مهدی هادیان و دکتر مهشید شاهچرا به عنوان اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

Alternate Text

فین تک ها هنوز به سطح مورد اعتماد مشتریان نرسیده اند

در نشست اکوسیستم فین تک ایران و تعامل اثربخش با نظام بانکی ایران، مسئله تمایز بین بانک ها و خدمات فین تک ها مطرح شد و این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که فین تک ها باید به استاندارد خدمات رسانی مورد قبول مشتریان برسند.


Alternate Text

ارائه مقاله معنابخشی به خط مشی حکمرانی داده در صنعت بانکداری به کمک روش‌شناسی سیستم‌های نرم

صبح دومین روز نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، در سالن شماره ۳ نشست ارائه مقالات با حضور دکتر رامین مجاب و مرضیه اسفندیاری  به عنوان اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

Alternate Text

مقاله چارچوب پایه قانون گذاری صرافی‌های متمرکز رمزارزی در ایران ارائه شد

در صبح دومین روز همایش و در سالن شماره یک، نشست ارائه مقالات با حضور دکتر ایلناز ابراهیمی و دکتر زهرا خوشنود به عنوان اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.


Alternate Text

مالکیت داده در اختیار مشتری و بانک امانت دار آن است

مشاور بانک تجارت با اشاره به تاریخچه محرمانگی مالکیت داده در نظام بانکی گفت: مالکیت تمام تراکنش های مشتری، متعلق به خود اوست و بانک ها صرفا امانت دار این اطلاعات هستند.

Alternate Text

فاصله ایران با استانداردهای پرداخت غیرحضوری در جهان

کارشناسان و فعالان صنعت پرداخت در پنل جایگاه نوآوری در اکوسیستم پرداخت و آینده اکوسیستم، بر لزوم تدوین استراتژی و تامین زیرساخت های مورد نیاز گسترش تمایل کاربران به استفاده از پرداخت های غیرحضوری تاکید کردند.


Alternate Text

چک های الکترونیک محدودیت ساتنا و پایا را ندارند

رییس هیات مدیره بانک صادرات با اشاره به مزایای چک الکترونیک تاکید کرد که این چک ها محدودیت های زمانی نقل و انتقال پول در سامانه های ساتنا و پایا را ندارند و در هر ساعتی از شبانه روز مبالغ چک قابل انتقال به ذی نفع است.

Alternate Text

لزوم گذر از منبع محوری به قابلیت محوری

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک معتقد است: در سازمان های امروزی برای دستبابی به تحول دیجیتالی موفق، باید استراتژی توسعه منبع محور به استراتژی توسعه قابلیت محور تبدیل شود.


Alternate Text

بانک‌ها می‌توانند الگوی برای تحول دیجیتال سایر نهادها و دستگاه‌ها باشند

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد که بانک‌ها می‌توانند الگویی برای تحول دیجیتال سایر نهادها و دستگاه‌ها باشند.

Alternate Text

فعالیت ۵ میلیون کاربر ایرانی در بازار کریپتو

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به فعالیت ۵ میلیون کاربر در بازار کریپتو و سرمایه گذاری در این زمینه، گفت: بخش خصوصی می تواند سرمایه های این بخش را در خدمت اقتصاد کشور قرار دهد.


Alternate Text

بانک‌ها می‌توانند گره‌گشای تحول دیجیتال باشند/ ضرورت تنوع بخشی برای خدمات پرداخت

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها می توانند گره‌گشای تحول دیجیتال باشند، بر ضرورت تنوع بخشی خدمات پرداخت در کشور تاکید کرد.

Alternate Text

تعداد زندانیان چک برگشتی ۹۰ درصد کاهش یافت

 رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه تعداد زندانیان چک برگشتی به میزان ۹۰ درصد کاهش یافته است، گفت: بی اعتمادی به چک، از معضلات اقتصاد ایران بوده است.


Alternate Text

دومین روز همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت آغاز به کار کرد

دومین روز نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد آغاز به کار کرد.

Alternate Text

اگر می‌خواهیم دیجیتالی شویم باید ارزش‌آفرینی شود

رئیس هیات مدیره بانک تجارت گفت: اگر می خواهیم دیجیتالی شویم و ارزش آفرینی صورت گیرد باید از تجارب مشتریان بهره گیری شود ضمن آنکه CBDC نباید هزینه بانک ها را افزایش دهد.


Alternate Text

مقاله انگیزه ها و رویکردها در توسعه ‍پول دیجیتال بانک مرکزی ارایه شد

پژوهشگر پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در نشست تخصصی پول دیجیتال. توسعه و بکارگیری آن در اکوسیستم مالی ایران، نقش عملیاتی بانک مرکزی و واسطه های بخش خصوصی در پرداخت ها در بستر سی بی دی سی را مورد بررسی قرار داد.

Alternate Text

فاز پیش آزمایشی ریال دیجیتال پایان یافت

مدیر اداره نظارت بر نظام های پرداخت بانک مرکزی با اعلام اینکه فاز پیش آزمایشی ریال دیجیتال با دستاوردهایی وارد فاز آزمایشی شد، گفت: ریال دیجیتال در نظام پرداخت کشور گسترش خواهد یافت.


Alternate Text

مقاله نقش استنباط آماری در کشف تقلب در تراکنش‌های کارتی ارائه شد

عصر اولین روز نهمین همایش بانکداری الکرونیک و نظام‌های پرداخت، در سالن شماره یک نشست ارائه مقالات با حضور دکتر سیدمحمدرضا میرصراف و محمود کریمی به عنوان اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

Alternate Text

شناسایی و رتبه‌بندی ابعاد و مولفه‌های پذیرش بانکداری دیجیتال از دید مشتریان به روش آمیخته

عصر اولین روز نهمین همایش بانکداری الکرونیک و نظام‌های پرداخت، در سالن شماره ۳ نشست ارائه مقالات با حضور دکتر داود کریم‌زادگان و دکتر سجاد ابراهیمی به عنوان اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.


Alternate Text

دسترسی به حساب بانکی در ایران به ۹۳ درصد رسید

تحول در کیفیت خدمات بانکی و دسترسی افراد به حساب های بانکی و خدمات تسهیلات دهی از طریق لندتک ها از جمله مباحثی است که در نشست نقش فناوری اطلاعات بر فراگیری مالی نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت مورد بررسی قرار گرفت.

Alternate Text

مدل کسب و کار حوزه پرداخت سودده نیست

کارشناسان و فعالان صنعت بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که در نشست تخصصی زیست بوم بانکداری دیجیتال و ارزش آفرینی همایش بانکداری الکترونیک حضور داشتند، تاکید کردند که مدل کسب و کار حوزه پرداخت در کشور زیان ده است.