انتقال سیستم‌های پرداخت با تمرکز بر سیستم پرداخت یورو،‌ مسترکارت و ویزاکارت (EMV)

کد خبر: 252131 سه شنبه 22 دی 1394 - 10:52
انتقال سیستم‌های پرداخت با تمرکز بر سیستم پرداخت یورو،‌ مسترکارت و ویزاکارت (EMV)
EMV کارت اعتباری نیست بلکه یک برنامه کاربردی است که زیرساخت‌های لازم را برای کارت‌های هوشمند جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی فراهم می‌نماید.
 دیوید کول (مدیر شرکت پرداخت الکترونیک در حوزه دریای کارائیب)، از سخنرانان کلیدی پنجمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت،‌ درباره انتقال سیستم‌های پرداخت با تمرکز بر سیستم پرداخت یورو،‌ مسترکارت و ویزاکارت(EMV) گفت:«یکی از استانداردهای مدرن برای ارتقاء سیستم کارت‌های اعتباری و بدهی مبتنی بر تراشه‌های الکترونیکی در دنیا،‌ سیستم پرداخت یورو،‌ مسترکارت و ویزاکارت(EMV) است».

مدیر شرکت پرداخت الکترونیک در حوزه دریای کارائیب در ادامه بیان کرد: «این سیستم به هیچ عنوان یک کارت اعتباری یا بدهی نیست بلکه یک برنامه کاربردی است که زیرساخت‌های لازم را برای کارت‌های هوشمند جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی فراهم می‌نماید. پیشینه سیستم پرداخت EMV به سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد و کشورهای انگلستان، ژاپن،‌ برزیل و آفریقای جنوبی آغازگر استفاده از این سیستم بودند. این سیستم چیزی بیش از پیاده‌سازی مدیریت ریسک در پایانه‌های فروش نیست و علت پیدایش آن جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی است که از کارت‌های هوشمند می‌شود».

او اذعان داشت:«با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان خدمات اعتباری، بانک‌ها و دولت‌ها به مبادلات الکترونیکی، می‌توان دلایل استفاده از سیستم EMV را سرعت پردازش اطلاعات، قابل‌اعتماد‌بودن و ارزان‌بودن آن برشمرد».

دیوید کول در رابطه با لزوم انتقال سیستم‌های پرداخت به EMV به مواردی همچون کنار گذاشتن کارت‌های مبتنی بر تراشه‌های مغناطیسی، کارت‌ها و ترمینال‌های فاقد تراشه مغناطیسی، پیشگیری از وقوع جرائم مدیریت‌شده و ارتقاء هماهنگی در زیر‌بخش‌های مختلف سیستم‌های امنیتی اشاره کرد. مدیر شرکت پرداخت الکترونیک در حوزه دریای کارائیب خاطر نشان کرد: «EMV برنامه‌های کاربردی سیستم‌های موبایلی و امنیتی، سیستم‌های پرداخت بلیط الکترونیکی،‌ پایانه‌های فروش و سیستم‌ جمع‌آوری و پردازش اطلاعات را دربرمی‌گیرد».