لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی

کد خبر: 304363 شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 13:50
لغو همایش سیاست‌های پولی و ارزی
رییس پژوهشکده پولی و بانکی اعلام کرد: همایش سیاست‌های پولی و ارزی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها امسال برگزار نمی‌شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، علی دیواندری تصریح کرد: همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی از اسفندماه سال ۱۳۶۹ با هدف تبیین سیاست‌های  پولی و ارزی برنامه‌ریزی شد. اگر به روند موضوعات مطرح‌شده در این همایش نگاهی گذرا بیندازیم، خواهیم دید که همواره یافتن راه‌حل‌ برای مسائلی نظیر تورم، بیکاری، سرمایه‌گذاری خارجی، رکود و سایر چالش‌های اساسی مبتلا به سیستم بانکی به‌صورت  منظم و سالیانه در آن طرح شده است.

وی ادامه داد: امسال نيز همايش دوره بیست‌و نهم با مضمون مقاوم‌سازی نظام بانکی در دستورکار قرار گرفت  و در حال دریافت مقالات هستيم.

دیواندری اظهارداشت: اما پژوهشکده پولی و بانکی با درک شرایط اقتصادی حاضر و همسو با سایر اقدامات بانک مرکزی و دولت محترم در راستای کاهش هزینه‌ها، نهایتاً تصمیم گرفت امسال همايش را برگزار نكند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در پایان اعلام کرد: بدينوسيله به اطلاع پژوهشگران، اساتيد و نويسندگان محترم می‌رساند که مقالات منتخب دريافتی علاوه بر ارائه در میزگردهای تخصصی پژوهشکده به صورت ویژه‌نامه در نشریات علمی پژوهشکده نیز درج خواهند شد.