امیدواری رشد تقاضای نفت

کد خبر: 355368 چهارشنبه 20 مرداد 1400 - 9:56
امیدواری رشد تقاضای نفت
از آنجا که افزایش تقاضای نفت در اروپا و ایالات متحده توانست تا حدودی نگرانی‌های ناشی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را جبران کند، قیمت نفت شاهد رشد بود.

به گزارش رویترز، قیمت نفت بیش از ۱درصد افزایش یافت و بخشی از ضررهای خود را که به پایین‌ترین سطح خود در سه هفته اخیر رسیده بود، جبران کرد. این امر ناشی از بیشتر بودن تاثیر افزایش تقاضا در اروپا و ایالات متحده در برابر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای آسیایی بود.

معاملات آتی نفت خام برنت پس از سقوط ۲.۳درصدی در روز دوشنبه، ۱.۲۰دلار معادل ۱.۷درصد افزایش یافت و به ۷۰دلار و ۲۴سنت در هر بشکه رسید.

همچنین معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا به دنبال تجربه سقوط ۲.۶درصدی در جلسه معاملاتی گذشته، با ۱.۴۷دلار معادل ۲.۲درصد رشد، به قیمت ۶۷دلار و ۹۵سنت در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

نورتبرت روکر، تحلیلگر بانک سوییس اذعان داشت: "از آنجا که تقاضایدر غرب جهان به سطح پیش از آغاز بیماری همه‌گیر یا بالاتر از آن رسیده و عرضه جهانی در حال کاهش است، این تلاطم باید موقتی باشد."

نظرسنجی اولیه رویترز نشان داد که موجودی نفت خام، بنزین و سایر فرآورده‌های ایالات متحده در هفته گذشته احتمالا کاهش یافته و همچنین پیش‌بینی می‌شود ذخایر بنزین برای چهارمین دوره متوالی افت را تجربه کرده باشد.

بر اساس برآوردهای متوسط شش تحلیلگر، انتظار می‌رود موجودی نفت خام در هفته منتهی به ۶آگوست حدود ۱.۱میلیون بشکه کاهش یافته باشد.

تحلیلگران اظهار کردند که مجلس سنا در ایالات متحده در خصوص لایحه زیرساختی ۱تریلیون دلاری در اواخر روز سه‌شنبه رای می‌دهد که در صورت تصویب، باعث رشد اقتصاد و تقاضا برای فرآورده‌های نفتی خواهد شد.

برنامه‌های موفقیت‌آمیز واکسیناسیون در غرب و داده‌های اقتصادی امیدوارکننده، در تضاد شدید با افزایش موارد ابتلا در شرق است.

لاکمن اوتونوگا، تحلیلگر FXTM گفت: "تحولات منفی ناشی از کووید-۱۹، قطعا سرمایه‌گذاران را در معرض ریسک قرار داده و در پیش گرفتن احتیاط احتمالا در روزهای آتی باقی خواهد ماند."