دکتر اصغر ابوالحسنی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی شد

کد خبر: 375895 یکشنبه 24 مهر 1401 - 10:31
دکتر اصغر ابوالحسنی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی شد
دکتر اصغر ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی با حفظ سمت سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی،  دکتر علی صالح آبادی در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید پژوهشکده پولی و بانکی، با تشکر از زحمات دکتر شاپور محمدی، اظهارداشت: موضوعات متعددی در بانک مرکزی نیاز به کار پژوهشی دارد که  پژوهشکده پولی و بانکی به عنوان بازوی فکری می تواند کمک مناسبی باشد.

وی با بیان اینکه، گزارشات فنی پژوهشکده پولی و بانکی در سطوح بالای سیاست گذاری ها مورد توجه قرار می گیرد، اظهار امیدواری کرد: پژوهشکده مانند گذشته پژوهش های ارزنده و قوی را ارائه و حتی بهتر از گذشته به پیش برود.

رییس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه دکترابوالحسنی در حوزه های بانکی فردی موثر و توانمند است بنابراین تجربیات ایشان می تواند در تحقق اهداف پژوهشکده  کمک مناسبی باشد.

در ادامه این جلسه، دکتر اصغر ابوالحسنی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی  ادامه داد: فعالیت پژوهشکده پولی و بانکی روال مناسبی دارد و مرجع مناسبی برای محافل علمی و پژوهشی داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به برنامه ۵ ساله تدوین شده در پژوهشکده پولی و بانکی، ادامه داد: اگراین برنامه پیاده سازی شود جایگاه مناسبی برای پژوهشکده ایجاد خواهد شد ضمن اینکه می تواند بازوی کاربردی مطلوبی برای بانک مرکزی باشد.

همچنین دکتر شاپور محمدی رییس سابق پژوهشکده پولی و بانکی دراین جلسه با اشاره به حمایت های بانک مرکزی از پژوهشکده پولی و بانکی، تصریح کرد: پژوهشکده دارای نیروهای متخصص و ارزنده ای است.

وی گفت:برند پژوهشکده همواره در محافل اقتصادی و سیاست گذاری شناخته شده است و طی سال های گذشته نیز تلاش هایی برای ارتقای کیفیت و کمیت  آن شده است.

محمدی با اشاره به ارتقای نظام اداری پژوهشکده، ادامه داد: برنامه ۵ ساله تدوین شده برای پژوهشکده می تواند به عنوان چراغ راهنما به ارتقای آن کمک کند.

وی با آرزوی توفیق برای دکتر ابوالحسنی گفت: هرچند تعداد اعضای هیات علمی این پژوهشکده افزایش یافته اما با توجه به ارتقای فعالیت ها نیاز به جذب بیشتر نیروی انسانی متخصص وجود دارد.