پژوهشگران نمونه پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی معرفی شدند

کد خبر: 395944 دوشنبه 28 آذر 1401 - 7:32
پژوهشگران نمونه پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی معرفی شدند
پژوهشگران نمونه پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی به مناسبت گراميداشت هفته پژوهش معرفی شدند همچنين در اين مراسم از كارمندان نمونه اين پژوهشكده تجليل به عمل آمد.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، "دکتر سجاد ابراهیمی" (پژوهشگر برتر) و " دکتر محمد ارباب افضلی" (دارنده پژوهش برتر) به عنوان پژوهشگران منتخب این پژوهشکده در سال ۱۴۰۱معرفی شدند.

Can the transition from Basel II to III change the monetary policy impact on the Iranian economy and banking system عنوان مقاله دكتر محمد ارباب افضلی است كه در نشريه بين المللي «Economic Analysis and Policy» منتشر شده است.


همچنین در این مراسم " شیرین توفیقی"  و "سیروس کریمی کاکاوندی " به عنوان کارمندان نمونه این پژوهشکده منتخب شدند.
دکتر اصغر ابواحسنی سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با بیان اینکه برنامه ریزی هایی برای انجام پژوهش های خاص در پژوهشکده پولی و بانکی انجام شده است،اظهارداشت: در حال آغاز مجموعه مباحثی هستیم که بتوان تا سال آینده از نظر مفهومی به جمیع جهات برسیم وبتوانیم بخشی از مشکلات سیاست گذاری ها را رفع کنیم.
وی باتاکید بر اینکه برخی مسائل بنیادی در اقتصاد کشور وجود دارد، تصریح کرد: امور علمی باید فارغ از مسایل سیاسی مدنظر قرار گیرد و با ارائه پژوهش های کاربردی به ارتقا سطح علمی و اجرایی سیاستگذاران کمک کرد.
سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه، گفت: برای تدوین این برنامه با توجه به اهمیتی که برای کشور دارد نظرات کارشناسان و پژوهشگران بسيار مهم است و پژوهشگران باید نظرات خود را برای ارتقا سطح برنامه هفتم ارائه دهند.