دهه نود دوران پرداختن به بانكداري متناسب با نيازهاي فرداست

کد خبر: 90500 دوشنبه 16 دی 1392 - 13:13
دهه نود دوران پرداختن به بانكداري متناسب با نيازهاي فرداست
دبير همايش سومين بانكداري الكترونيك و نظام هاي پرداخت گفت: دهه نود دوران پرداختن به بانكداري متناسب با نيازهاي فرداست، عليرغم تعدد بانكها در كشور اما بانكداري در ايران رقابتي نيست.

به گزارش ستاد برگزاري سومين همايش بانكداري الكترونيك و نظام هاي پرداخت فرهاد نيلي در اين همايش اظهار داشت: «دهه 70 دهه استقرار سامانه هاي core banking، دهه 80 دهه توسعه بانكداري و دهه 90 دهه پرداختن  به بانكداري متناسب با اقتضاي فردا است».

رئيس پژوهشكده پولي و مالي افزود: «بانك فردا داراي ويژگي هاي است كه از آن جمله مي توان به چابك بودن و انعطاف در برابر تقاضا‌هاي مشتري اشاره كرد».

وي توضيح داد: «بانك فردا خودكار و كم هزينه است و شرايط امني را براي مشتري با آگاهي رساني از مخاطرات فراهم ميكند».

دبير سومين همايش بانكداري الكترونيك ونظام‌هاي پرداخت تصريح كرد: «از بانك فردا انتظار مي رود كه ابزارهاي جديد را كشف كند و در اين راستا انتظار از رگولاتور اين است كه قوانين را تعيين و بازيگران بازي را در مسير رقابت بيشتر ياري كند».

نيلي ادامه داد: «علي‌رغم تعدد بانكها در كشور اما بانكداري كشور از بازار رقابتي برخوردار نيست».

وي توضيح داد: «جمعيت جوان و تحصيلكرده كشور خواهان نوآوري و پويايي هستند؛ ممكن است بانكهاي سنتي با روشهاي قديمي بتوانند مدتي در بازار باقي بمانند اما اين روند قابل ادامه نيست و بانكها ناگزير هستند كه متناسب با نياز مشتري پيش روند».

رئيس پژوهشكده پولي و بانكي تاكيد كرد: «هزينه تامين زيرساختهاي فناوري هاي بالا چنان گران است كه بانك‌ها به تنهايي نمي توانند آن را فراهم كنند».

نيلي يادآور شد: «پيام اين همايش اين است كه ادغام روشهاي سنتي بانكداري در روشهاي جديد يك ضرورت است».

ورود به سایت اصلی همایش