منوی بانکداری اسلامی
این صفحه اختصاصی به معرفی سوابق و فعالیت‌‌های علمی و تحقیقاتی مرحوم جناب حجت‌الاسلام دکتر سید عباس موسویان (رحمت‌الله علیه) می پردازد.
با توجه به گسترش مصادیق مختلف ارزهای مجازی، باید حکم استخراج هر ارز مجازی را به صورت مجزا، با اصول و قواعد اسلامی تطبیق داد.
هیئت خدمات مالی اسلامی، اولین مجمع CEO خود را با موضوع کرونا و تأثیر آن بر نهادهای ارائه‌دهنده خدمات مالی اسلامی به صورت مجازی برگزار کرد.
این گزارش سعی داشته با رویکرد تحقق اقتصاد مقاومتی در نظام پولی و بانکی جمهوری اسلامی ایران به تبیین چالش‌های انعقاد و بکارگیری پیمان‌های پولی و راهکارهای رفع آن بپردازد.
مرحوم موسویان در عمر شریف خود همکاری‌های گسترده و ارزشمندی با پژوهشکده پولی و بانکی در زمینه مشاوره، تدریس و پژوهش داشته‌اند. مجموعه ذیل گوشه‌ای از خدمات ماندگار این استاد فاضل در پژوهشکده پولی و بانکی را به تصویر کشیده است.

در پی درگذشت استاد مسلّم اقتصاد اسلامی جناب استاد سید عباس موسویان، بسیاری از شخصیت‌‌های علمی، دانشگاهی و اقتصادی کشور پیام‌ تسلیت صادر کردند که مرور فرازهای این پیام‌‌ها، بیانگر گوشه‌ای از فضایل و برکات زندگی پربار مرحوم موسویان است.
استاد گرانقدر و عالم بزرگ جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید‌عباس موسویان، عضو شورای فقهی بانک مرکزی و استادتمام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صبح امروز، یکشنبه ۱۹ مردادماه، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کامکار قم درگذشت.
 
 
بازديد اين صفحه: 126,031