اخبار بین‌الملل بانکداری اسلامی
Alternate Text

بانک نگارا مالزی سند سیاستی رهن را معرفی می‌کند

بانک نگارا مالزی (BNM) سند سیاستی رهن را با هدف تقویت و توسعه‌ی کاربرد آن در موسسات مالی اسلامی برای ارائه خدمات منطبق بر شریعت صادر کرده است.

Alternate Text

دست‌یابی صنعت بانکداری اسلامی مالزی به ۴۰ درصد از سهم بازار تا سال ۲۰۲۰

بانک مرکزی مالزی با چشم‌اندازی خوش‌بینانه در نظر دارد که انجمن بانکداری اسلامی و موسسات مالی مالزی (AIBIM) تا سال ۲۰۲۰، ۴۰٪ از سهم بازار از کل دارایی‌های بانکی را به دست آورد.

Alternate Text

رشد سریع بانکداری اسلامی در اتیوپی

در حال حاضر حدود ۱۰ بانک تجاری در اتیوپی نسبت به ارائه خدمات بانکداری و مالی اسلامی اقدام می‌کنند و این روند در حال گسترش است.

Alternate Text

فراخوان بیست و یکمین همایش بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در مالزی

بیست‌ویکمین همایش بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی به منظور ارائه راهکارهای علمی و گسترش روابط بین‌الملل در روزهای ۱۱ و ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۹ در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

Alternate Text

فناوری‌های مالی، مقررات مالی و مالی اسلامی

کارگاه هم اندیشی «فناوری‌های مالی، مقررات مالی و مالی اسلامی» در بحرین برگزار خواهد شد. توجه به نحوه قانونگذاری، تدوین مقررات و نحوه نظارت بر حوزه فناوری‌های مالی با لحاظ نظرات شریعت اسلامی از اهداف این کارگاه بشمار می‌آید.

Alternate Text

جایزه جهانی فین‌تک اسلامی ۲۰۱۸

جوایز جهانی فین‌تک اسلامی از سوی موسسه «RedMoney» به منظور انتخاب کارهای برجسته در زمینه فین‌تک اسلامی یا منطبق با شریعت طراحی شده است. شرکت‌های استارت‌آپ فعال در زمینه مالی اسلامی می‌توانند برای دریافت این جایزه ثبت‌نام کنند.

Alternate Text

بانکداری اسلامی در کشور اندونزی

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی اندونزی در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۱۳درصدی را تجربه نموده است.

Alternate Text

افزایش دارایی‌های بانک‌های اسلامی امارات متحده عربی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸

شواهد حاکی از آن است که محصولات بانکی منطبق با اصول شریعت در امارات متحده عربی طی چند سال گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای در منطقه برخوردار بوده‌است

Alternate Text

بانکداری اسلامی در کشور قطر

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی قطر در پایان سال ۲۰۱۶ به ۹۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۸ درصدی را تجربه نموده است.

Alternate Text

درخواست تدوین قوانین حوزه تامین مالی اسلامی در کشور کنیا

فقدان قوانین خاص حوزه تامین مالی اسلامی در کشور کنیا، مانعی در راستای تحقق مزایای بالقوه این حوزه خاص و منحصر به فرد تامین مالی است.

Alternate Text

چشم‌انداز بانکداری و مالی اسلامی در آسیا

با توجه به اینکه منطقه‌ آسیا دارای بیش از ۶۰ درصد جمعیت مسلمان جهان است و از قدرت اقتصادی و مالی نیز برخوردار است، چشم‌انداز بانکداری و مالی اسلامی در آن بسیار روشن است.

Alternate Text

بانکداری اسلامی در کشور اردن

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی اردن در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۹٫۳ درصدی را تجربه نموده است.

Alternate Text

افول انتشار صکوک شرکتی و زیرساختی در کشورهای حوزه همکاری خلیج فارس

طبق پیش‌بینی موسسه رتبه‌بندی اس‌اندپی، حجم انتشار صکوک شرکتی و زیرساختی در این منطقه کمتر از میزان منتشر شده در سال گذشته خواهد بود.

Alternate Text

گواهی انطباق با شریعت برای ارز دیجیتال شرکت استلار

هرچند برخی مقررات‌گذاران در کشورهای حوزه خلیج فارس تردیدهایی را ابراز کرده‌اند، ولی در این میان بحرین در پی استفاده از ارزهای دیجیتال برای تقویت نقش خود به عنوان مرجعیت مالی در منطقه است.

Alternate Text

امضای تفاهم نامه بین IRTI و BIBF در زمینه توسعه‌ی منابع انسانی در بانکداری و مالی اسلامی

موسسه تحقیقات و آموزش اسلامی (IRTI) و مؤسسه بانکداری و مالی بحرین (BIBF) یادداشت تفاهمی را به منظور بررسی زمینه‌های همکاری با هدف توسعه منابع انسانی برای بانکداری و مالی اسلامی امضا کردند.

Alternate Text

پیش‌بینی انتشار ۸۵ میلیارد دلار صکوک در سال ۲۰۱۸

کشورهای مالزی، اندونزی، بحرین، کویت و امارات نقش بیشتری در افزایش انتشار صکوک سال ۲۰۱۸ داشته‌اند.

Alternate Text

فراخوان اولین کنفرانس جهانی اقتصاد و تأمین مالی اسلامی

اولین کنفرانس جهانی اقتصاد و تأمین مالی اسلامی با موضوع «اهداف توسعه پایدار از دیدگاه مالی اسلامی»، اکتبر سال جاری در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

Alternate Text

مسابقه تقدیر از ایده‌های خلاقانه در حاشیه نشست اقتصاد اسلامی قزاقستان

با حمایت بانک توسعه اسلامی، نخستین مسابقه تقدیر از ایده‌های برتر در زمینه توسعه اقتصادی کشورهای اسلامی برگزار شد.

Alternate Text

دریافت نظر متخصصین بر پیش‌نویس اولیه طرح جدید AAOIFI

سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی (AAOIFI) به منظور رفع نواقص احتمالی پیش‌نویس اولیه جدیدترین طرح خود، اقدام به جمع‌آوری نظرات متخصصین این حوزه کرد.

Alternate Text

بیستمین کنفرانس بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در پاریس

بیستمین کنفرانس بین‌المللی بانکداری، مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی در روزهای۲۰ و ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی مصادف با روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه سال جاری در شهر پاریس کشور فرانسه برگزار می‌شود.