گشایش همایش بانکداری اسلامی در مالزی

کد خبر: 110819 دوشنبه 5 خرداد 1393 - 16:55
گشایش همایش بانکداری اسلامی در مالزی


همایش شبکه بانکداری اسلامی در آسیا روز دوشنبه با حضور نمایندگانی از بانک ها و موسسات مالی جمهوری اسلامی ایران و فعالان این حوزه در کشورهای مختلف جهان در مرکز همایش های بین المللی شهر کوالالامپور گشایش یافت.

به گزارش بنکر (Banker)، این کنفرانس دو روزه توسط مرکز رد مانی (Red Money) به عنوان رسانه مالی اسلامی برگزار می شود و در آن آخرین دستاوردهای حوزه های مختلف بانکداری اسلامی توسط فعالان بانکداری اسلامی در قاره آسیا مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.

شناخت ظرفیت های موجود، ایجاد تسهیلات به منظور افزایش فرصت ها در آسیا و رفع موانع و چالش ها از جمله موضوعاتی است که در این نشست مورد توجه قرار می گیرد.

مقامات ارشد بانک های حکمت، مهر ایران، مهر اقتصاد، سینا و مقاماتی از بخش خصوصی و سازمان بورس ایران در این همایش بین المللی شرکت کرده اند.

به گزارش ایرنا، میزگرد هدایت توسعه با استفاده از ظرفیت های قانونی نیز صبح امروز در حاشیه این همایش با حضور کارشناسان امارات ، هنگ کنگ و مالزی برگزار شد.

نشست "نوآوری در بازار مالی اسلامی و نیاز به مدل های تجاری جدید" نیز روز دوشنبه با حضور نماینده‌ای از امارات مورد بررسی قرار گرفت و چالش های بازار سرمایه اسلامی هم در نشستی با حضور کارشناسان بانکداری مالزی، کویت و امارات بررسی شد.

شریعت و بانکداری اسلامی نیز از نشست‌های دیگر این همایش است که با حضور نمایندگان بانکداری اسلامی در انگلیس، امارات و مالزی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

نمایندگان بانک ها و موسسات ایران به عنوان میهمان در این همایش بین المللی شرکت کرده اند.

نشست بانکداری اسلامی سالیانه در 20 کشور جهان برگزار می شود و قرار است 20 خرداد تهران برای نخستین بار میزبان فعالان این حوزه از کشورهای مختلف جهان باشد.

ایران، اندونزی، مالزی، استرالیا، هنگ کنگ، ژاپن، پاکستان، سنگاپور، ترکیه، برونئی، سریلانکا، تایلند و فیلیپین از جمله کشورهای حاضر در نشست دو روزه بانکداری اسلامی در مالزی هستند.

آسیا در حال حاضر یکی از بازارهای فعال از نظر فعالیت در بازار سرمایه اسلامی، نوآوری محصولات، پیشرفت های نظارتی و حمایت دولت از بانکداری اسلامی است و شمار زیادی از کشورهای این قاره با توجه به فعالیت های اسلامی و حاکمیت قوانین اسلامی توانایی اجرای این قوانین را دارند.