مدرسه "اقتصاد نوين" افتتاح شد

کد خبر: 110838 شنبه 17 خرداد 1393 - 17:59
مدرسه "اقتصاد نوين" افتتاح شد

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، به همت نخستين بانک خصوصي جمهوري اسلامي ايران و همزمان با جشن اعياد شعبانيه سومين مدرسه اقتصادنوين در روستاي رحمانيه با حضور رئيس هيات مديره و مديرعامل، معاونان و مديران اين بانک، مدير مشارکت‌هاي مردمي نوسازي مدارس کشور، رئيس آموزش و پرورش خرمشهر و مقامات محلي افتتاح و در اختيار اهالي اين روستا قرار گرفت.

حسن معتمدي مديرعامل بانک اقتصادنوين در آيين افتتاح مدرسه اقتصادنوين روستاي رحمانيه ضمن تبريک اعياد شعبانيه، با اشاره فداکاري و حماسه مردم خرمشهر در دفاع مقدس گفت: بانک اقتصادنوين در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود نسبت به ساخت مدرسه در روستاي رحمانيه اقدام کرد و خوشبختانه امروز و همزمان با اعياد شعبانيه مدرسه اين بانک مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

وي با اشاره به اينکه اين اتفاق فرخنده نويد دهنده آينده‌اي مناسب براي اهالي اين منطقه است، افزود: ساخت مدرسه از جمله خدماتي است که علاوه بر فراهم‌سازي زمينه رشد و بالندگي فرزندان اين مرز و بوم، آينده کشور را نيز به لحاظ فرهنگي تضمين مي‌کند، اهميت اين موضوع همه ما را وادار مي‌کند که جدي‌تر از گذشته به اين موضوع توجه کنيم.

مديرعامل بانک اقتصادنوين تاکيد کرد: ساخت مدرسه ابزار مورد نياز آموزش و پرورش را براي تربيت جوانان و فرزندان اين سرزمين فراهم مي‌کند و استفاده مناسب از اين ابزار زمينه رشد و بالندگي کشور را فراهم مي‌کند.

معتمدي گفت: مديران سال‌هاي آينده کشور در همين مدارس در حال علم آموزي و تحصيل‌ند و ما موظفيم هر يک به نوبه خود در جهت ايجاد شرايط پيشرفت و رشد اين عزيزان بکوشيم.

وي خطاب به حاضرين تاکيد کرد بانک اقتصادنوين به نوبه خود تلاش مي‌کند در اين عرصه حضور چشمگيري داشته باشد که در اين راستا اين بانک تاکنون دو مدرسه در استان‌هاي بوشهر و ايلام ساخته است و در حال حاضر پنج مدرسه اين بانک استان‌هاي آذربايجان شرقي و سيستان و بلوچستان در حال ساخت است که تا مهر سال جاري در اختيار دانش‌آموزان اين مناطق قرار خواهد گرفت.

مديرعامل بانک اقتصادنوين گفت: نخستين بانک خصوصي کشور در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي وظيفه خود مي‌داند که در بحث مدرسه‌سازي حضور موثري داشته باشد و اين بانک به هماهنگي سهامداران و هيات مديره و مطابق قانون در اين بخش نقش موثري ايفا خواهد کرد.

در ادامه آيين افتتاح مدرسه اقتصادنوين در روستاي رحمانيه بوشهر جعفري مدي مشارکت‌هاي مردمي و نوسازي مدارس کشور نيز طي سخناني گفت: لازم است از تلاش و اهتمام بانک اقتصادنوين و مديران اين بانک در توجه به سنت پسنديده مدرسه‌سازي قدرداني کنم.

وي گفت: اقتصادنوين به عنوان بانک پيشرو در مدرسه‌سازي گام‌هاي نويني در عرصه مدرسه‌سازي کشور برداشته است که اين مورد مي‌تواند به عنوان الگويي توسط ساير بانک‌ها مورد توجه قرار گيرد.

جعفري در ادامه با اشاره به شعار سال جاري و لزوم توجه به فرهنگ گفت: توجه به سنت پسنديده مدرسه سازي در مناطق محروم از جمله الگوهاي عملي شعار "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي" است.

رفيعي مدير آموزش و پرورش خرمشهر نيز در اين مراسم ضمن گراميداشت همزماني افتتاح مدرسه اقتصادنوين و ايام پرحماسه خرداد ماه و اعياد شعبانيه گفت: همزمان افتتاح مدرسه در روستاي رحمانيه با اين ايام را به فال نيک مي‌گيريم و من به عنوان مسئول آموزش و پرورش خرمشهر اميدوارم اين نگاه به تمام بنگاه‌هاي اقتصادي تسري يابد.

وي افزود: خرمشهر به عنوان شهري که تقريبا در جنگ بيشترين آسيب را ديد امروز به خواست خدا به روزهاي عادي بازگشته خصوصا در بحث فضاهاي آموزشي شهر خرمشهر امروز با کمبود مواجه نيست، ولي در بخش‌هاي روستايي متاسفانه کمبودهايي مشهود است.

وي اظهار داشت: خوشبختانه بانک اقتصادنوين با درک اين موضوع در بخش روستاي رحمانيه دست به کار بزرگي زد و با ساخت مدرسه در اين منطقه فرصت ظهور استعدادهاي فرزندان اين منطقه را فراهم کرد.

وي افزود: نگاه به مسئوليت‌هاي اجتماعي از سوي يک بانک به عنوان وظيفه تلقي نمي‌شود بلکه نشان‌دهنده درک مديران ارشد اين سازمان از لزوم توجه به حوزه هاي فرهنگ و آموزش است که اين تفکر شايسته قدرداني است.