بانك‌هاي قم بايد الگوي بانكداري اسلامي باشند

کد خبر: 171247 سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:52
بانك‌هاي قم بايد الگوي بانكداري اسلامي باشند

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت‌الله سید‌محمدعلی علوی‌گرگانی امروز (15 مهر) در ديدار با مديران بانكي استان قم گفت: بايد بانك‌ها شرايطي را فراهم آورند كه مردم همواره به بانك‌ها اعتماد داشته و پول‌هاي خود را به جاي منازل در بانك‌ها نگهداري كنند.

وي عنوان داشت: نگهداري پول و طلا در منزل زمينه سرقت را ايجاد كرده و مشكلات بعدي را به بار خواهد آورد و طبق روايات باید انسان میزان پول و طلای خود را از دیگران پنهان کند زیرا ممکن است مورد طمع و سرقت وارد شود.

اين مرجع تقليد گفت: همچنین انسان باید مذهب و اعتقادات خود را نيز از دیگران پنهان کند زیرا ممکن است بیان اعتقادات و مذهب موجب به خطر افتادن جان انسان شود كه نمونه آن در خصوص داعش موجود است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: نفس پول انسان را به تباهي مي‌كشاند و بايد مراقب بود كه به اين تباهي كشيده نشده و مشكلاتي بعدي براي ما به وجود نيايد.

وي با تاكيد بر اينكه بانك به فكر خدمت به مردم باشند گفت: بانك‌ها بايد در پرداخت تسهيلات ساخت مسكن و همچنين اشتغالزايي از يكديگر سبقت گرفته و به فكر مردم باشند.

اين مرجع تقليد عنوان داشت: بالا بردن درصد سود سپرده‌ها برای جامعه امتیاز محسوب نمی‌شود و بايد به فكر ارائه تسهيلات با سود كم براي مردم باشيم.

آيت‌الله علوي‌گرگاني با بيان اينكه بايد بانكداري اسلامي را ترويج دهيد گفت: بانك‌هاي قم بايد الگوي بانكداري اسلامي باشند و بتوانند همواره به مردم خدمت كنند.