بانک صادرات؛ صدرنشین شبکه بانکی در انجام مسئولیت‌های اجتماعی

کد خبر: 181732 سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 - 9:0
بانک صادرات؛ صدرنشین شبکه بانکی در انجام مسئولیت‌های اجتماعی

نتایج یک نظرسنجی درباره مسئولیت اجتماعی سازمانی برندهای فعال در بازار ایران نشان می‌دهد بانک صادرات ایران، صدرنشین بانک‌های کشور و رتبه پنجم در میان شرکت‌های داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، در یک نظرسنجی که از سوی شرکت تحقیقات بازارداده‌تدبیر‌رهنما صورت گرفته، بانک صادرات ایران بر اساس نظر و رای پاسخ‌دهندگان رتبه نخست در بین بانک‌های کشور از لحاظ انجام مسئولیت و رسالت‌های اجتماعی را کسب کرده است.

براساس این گزارش این نظرسنجی با حجم نمونه ١٣٧٧ نفر (٥١ درصد مرد و ٤٩ درصد زن) در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، کرمانشاه و کاشان برگزار شد که بانک صادرات ایران رتبه پنجم را در میان شرکت‌های داخلی و خارجی و رتبه دوم بین شرکت‌های داخلی از دیدگاه سوال شوندگان در زمینه انجام مسوولیت اجتماعی را از آن خود کرد. شایان ذکر است که ٦٨ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی خواهان تبلیغ و اطلاع‌رسانی برندها در حوزه مسوولیت اجتماعی بودند و ٧٧ درصد از آنان خواهان افزایش این‌گونه فعالیت‌ها شدند.

گفتنی است؛ بانک صادرات ایران در راستای انجام رسالت‌های اجتماعی و فرهنگی خود ١١ باب مدرسه را در نقاط کمتر توسعه یافته ساخته و در اختیار سیستم آموزشی قرار داده، همچنین در ٨ سال اخیر انجام کلیه فعالیت‌های مالی و بانکی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را عهده‌دار و این بانک در راستای اشاعه فرهنگ قرض‌الحسنه و انجام رسالت و مسئولیت‌های اجتماعی در سال گذشته ١٠ هزار و ٧٤١ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه را در سرفصل ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخته و ٢٦٣ هزار و ٢٤٣ نفر را روانه خانه بخت کرده است که این روند در سال ٩٤ نیز تداوم خواهد داشت.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۴۷۹  تاریخ چاپ: ۱۳۹۴/۰۲/۲۱.