همکاری کمیته امداد با صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

کد خبر: 181873 پنج شنبه 15 مرداد 1394 - 16:17
همکاری کمیته امداد با صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان

مدیرعامل بانک پارسیان در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان و کمیته امداد امام خمینی(ره) که با حضور دکتر پرویز فتاح، رئیس این کمیته برگزار شد، گفت: نقش کمیته امداد امام خمینی(ره) در توسعه و ترویج این نوع کسب و کار همواره نقشی سازنده بوده و ما آمادگی داریم که در این چارچوب تعامل گسترده دوسویه و اثر بخشی با کمیته امداد داشته باشیم.

دکتر پرویزیان در همین چارچوب افزود: صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان و بنیاد برکت که بخشی از فعالیت‌ها و اقداماتش در همین زمینه است، می‌توانند به موازات یکدیگر و در کنار کمیته امداد امام خمینی(ره) فعالیت مطلوبی را در این زمینه ساماندهی کنند و همکاری‌ها در محدوده امکانات در اختیار صندوق و بانک و در قالب برنامه‌ای مدون صورت پذیرد.

دکتر فتاح نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص محرومیت زدایی در کشور و ضمن تشکر ویژه از نحوه همکاری گروه بانک پارسیان و کمیته امداد در راستای اعطای وام‌های خود اشتغالی به افراد تحت پوشش آن کمیته در سال گذشته گفت: با صدقه دادن، فقیر غنی نمی‌شود و متاسفانه در فقر باقی می‌ماند، ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که فقرا توانمند شوند و از چتر حمایتی کمیته امداد و دیگر سازمان‌های حمایتی خارج شوند.

وی با بیان اینکه سیاست و راهبرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در دوره مدیریت جدید، توانمند سازی نیازمندان است، افزود: تجربه کمیته امداد در زمینه خود اشتغالی و توسعه کسب و کارهای خرد تجربه موفقی است و مطمئنا تسهیلاتی که از سوی بانک پارسیان به این مهم اختصاص داده می‌شود به بانک باز خواهد گشت. امید، معاون اشتغال کمیته امداد نیز در این نشست از بانک پارسیان به عنوان بانک پیشرو در اعطای وام کارآفرینی و خود اشتغالی یاد کرد و گفت: این اقدام بانک پارسیان موجب شد که بانک‌های خصوصی دیگر هم در این زمینه مشارکت کنند و درواقع بانک پارسیان با تعامل مطلوبی که با کمیته امداد امام در پیش گرفت توانست در این زمینه الگوساز باشد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان هم در این مراسم به ارائه گزارشی اجمالی درخصوص نحوه همکاری این صندوق و کمیته امداد امام در سال گذشته پرداخت.

محمد رضا بهنام حسین پور در این چارچوب گفت: در سال گذشته مبلغ 67 میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی به افراد تحت پوشش کمیته امداد تخصیص داده شد که 96 درصد آن به معرفی شدگان پرداخت شد و مابقی این تسهیلات نیز از ابتدای سال‌جاری در حال پرداخت است. وی ادامه داد: خوشبختانه با رهنمودهای مدیرعامل و هیات‌مدیره بانک، در سال گذشته روند و سازوکاری برای اعطای این وام‌ها تدوین شد و ملاک عمل قرار گرفت که با اتکا به آن، دریافت‌کنندگان تسهیلات بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن و طی کمترین فرآیندهای اداری وام خود را دریافت کنند و این روند در سال‌جاری نیز ادامه خواهد داشت.

در قالب تفاهم‌نامه منعقده میان صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان و کمیته امداد امام خمینی(ره)، صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان متعهد شد که در سال‌جاری، مبلغ 60 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان تحت پوشش و کارفرمایان طرح‌های مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) با معرفی این کمیته اعطا کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۵۴۷ تاریخ چاپ: ۱۳۹۴/۰۵/۱۵.