«بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی» به چاپ دوم رسید

کد خبر: 252098 دوشنبه 7 دی 1394 - 14:46
«بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی» به چاپ دوم رسید

پژوهشکده پولی و بانکی با همیاری بانک توسعه صادرات، چاپ دوم از کتاب «بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی؛ ضوابط اخلاقی و تدابیر ساختاری» را به قلم دکتر حسین عیوضلو و دکتر وهاب قلیچ منتشر کرد.

این کتاب که در پنجمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری، به عنوان کتاب‌ منتخب حوزه بانکداری اسلامی برگزیده شده است، تلاش داشته تا با استفاده از «آموزه‌های اسلامی» و با الهام‌گیری از «قوانین و اسناد بالادستی کشور» و «تجارب سایر کشورهای جهان»، ضوابط و کدهای اخلاقی نظام بانکی را در سه دسته درون بانکی (رعایت حقوق کارکنان و مسئولین بانک، رعایت حقوق مشتریان بانک، رعایت حقوق سهامداران بانک و حفظ و ارتقای شهرت و اعتبار بانک)، بین بانکی (رعایت حقوق بانک مرکزی و کلیه موسسات شبکه بانکی) و فرابانکی (جهتگیری خدمات بانکی به منظور حفظ ثبات اقتصادی-اجتماعی جامعه، کاهش فقر و شکاف طبقاتی، صیانت از محیط زیست، حفاظت از منافع فرانسلی، رعایت حقوق شهروندی عامه مردم و رعایت حقوق سازمان‌ها و نهادهای دیگر) تدوین نماید.

لازم به اشاره است که چاپ دوم کتاب «بانکداری اخلاقی با رویکرد اسلامی؛ ضوابط اخلاقی و تدابیر ساختاری» در ۲۵۶ صفحه و با قیمت ۱۵ هزار تومان روانه بازار شده است. علاقمندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند با واحد انتشارات پژوهشكده پولي و بانكي به شماره تلفن ۸۸۶۵۷۴۳۴-۰۲۱ در تماس باشند.

اطلاعات بیشتر در خصوص کتاب