بیش از یک هزار کارت بانک برای مسلمانان صادر می‌کنیم

کد خبر: 262418 پنج شنبه 27 خرداد 1395 - 15:9
بیش از یک هزار کارت بانک برای مسلمانان صادر می‌کنیم

کارت بانک‌های اسلامی تمامی خدمات مربوط به سیستم پرداخت ویزا را بدون تعهد به بهره فراهم می‌کنند و هیچ بهره‌ای به تراز این کارت‌ها اختصاص نمی‌گیرد.

آلبرت شاجیوالیو مدیر نخستین مرکز بانکداری اسلامی در جمهوری تاتارستان روسیه اعلام کرد که این مرکز قرار است تا پایان سال جاری بیش از یک هزار کارت بانک برای مسلمانان صادر کند.

شاجیوالیو در این باره گفت: در دو ماهه نخست آغاز عملیات بانکی تا کنون بیش از صدها کارت بانک صادر شده و علاقه به این کارت ها رو به افزایش است. به همین دلیل قطعا تا پایان سال 2016 بیش از هزار کارت صادر خواهد شد.

او در ادامه گفت: این کارت‌ها برای ساکنان تاتارستان و دیگر نواحی هستند. کارت بانک‌های اسلامی تمامی خدمات مربوط به سیستم پرداخت ویزا را بدون تعهد به بهره فراهم می‌کنند. هیچ بهره‌ای به تراز این کارت‌ها اختصاص نمی‌گیرد. ما همچنین یک حساب ارتباطی جداگانه داریم و بودجه‌ها با سایر امور مالی مختلط نمی‌شوند. این درحالی است که سطح خدمات در رابطه با دیگر جنبه‌های کار روندی عادی خواهد داشت.

برپایه این گزارش به نقل از  tass.ru، نخستین شرکت بانک اسلامی با خدمات بانکداری شرع اسلامی در ماه مارس امسال فعالیت خود را در جمهوری تاتارستان روسیه آغاز کرد.

بنیانگذاری این مرکز با همکاری بانک روسیه، تاتفاند بانک، اداره معنوی مسلمانان تاتارستان و بانک توسعه اسلامی انجام شد.

منبع: خبرگزاری حوزه