سال ۲۰۱۷ با جایزه بانک توسعه اسلامی

کد خبر: 272752 شنبه 29 آبان 1395 - 9:19
سال ۲۰۱۷ با جایزه بانک توسعه اسلامی

بانک توسعه اسلامی (IsDB)، از سال ۱۹۸۸ تاکنون، هر سال جایزه‌ای را در زمینه اقتصاد اسلامی یا بانکداری و مالی اسلامی پرداخت می‌کند که هر سال به یکی از این دو رشته تعلق می‌گیرد. این بانک برای سال ۲۰۱۷ نیز از پژوهشگران، دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و موسسات مالی اسلامی در سراسر جهان برای شرکت در فراخوان جایزه اقتصاد اسلامی در سال ۲۰۱۷ دعوت کرده است. هدف از این جایزه که ارزش آن ۳۰ هزار دینار اسلامی (معادل حدود ۴۵ هزار دلار) اعلام شده، شناسایی و تشویق تلاش‌های نوآورانه و برجسته در زمینه اقتصاد اسلامی است.

دکتر احمد محمد علی، رئیس بانک توسعه اسلامی درباره این جایزه می‌گوید: «جایزه بانک توسعه اسلامی در زمینه اقتصاد اسلامی و بانکداری و مالی اسلامی، تعهدی است که بیانگر تلاش‌های مستمر و فعالیت سازنده بانک توسعه اسلامی برای خدمت به دانش اقتصاد و مالی اسلامی است. این جایزه به دانشمندان و پژوهشگران مبتکر و پیشگام در این حوزه تعلق می‌گیرد تا سهم برجسته آنان در توسعه جنبه‌های نظری و عملی اقتصاد، بانکداری و مالی اسلامی زیر چتر شریعت اسلام شناسانده شود. بزرگداشت این پژوهشگران و عملگران برجسته، الهام‌بخش همه متخصصانی است که بیشترین تلاش خود را برای توسعه توانمندی‌ها و روش‌های پژوهشی در زمینه اقتصاد و مالی اسلامی به کار می‌برند».

لازم به ذکر است دکتر عباس میرآخور، تنها اقتصاددان ایرانی است که تاکنون موفق به دریافت این جایزه شده است. علاقمندان می‌توانند فهرست افراد برگزیده در سال‌های گذشته را از این نشانی دریافت نمایند.