در ۳۱۵‌امین جلسه هیئت مدیره بانک توسعه اسلامی چه گذشت؟

کد خبر: 272766 یکشنبه 7 آذر 1395 - 10:43
در ۳۱۵‌امین جلسه هیئت مدیره بانک توسعه اسلامی چه گذشت؟

به گزارش تارنمای بانک توسعه اسلامی، در هفته های گذشته ۳۱۵‌امین جلسه هیئت مدیره بانک توسعه اسلامی تشکیل شد و اعضای این هیئت، با اکثریت آرا، با اختصاص ۵۹۲ میلیون دلار جهت تامین مالی برخی پروژه‌های توسعه‌ای در کشورهای اسلامی موافقت کردند. ابعاد فنی این پروژه‌ها و شایستگی آن‌ها جهت دریافت تسهیلات، قبلا توسط کارشناسان بانک توسعه اسلامی مورد تائید قرار گرفته بود.

برخی از پروژه‌هایی که هدف این تامین مالی جدید را شکل می‌دهند عبارت‌اند از: پروژه گرمایش و قدرت در عربستان سعودی (۱۰۵ میلیون دلار)، پروژه ساخت صندلی قطارهای پرسرعت شهری در ترکیه (۳۳۸ میلیون دلار)، پروژه جاده شهری کابل در افغانستان (۷۴ میلیون دلار)، پروژه ساخت بزرگراه در تاجیکستان (۲۰ میلیون دلار) و پروژه مطالعه تدابیر لازم جهت جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزا در مصر (۱۰ میلیون دلار).

در این جلسه همچنین ۷۷۵ هزار دلار جهت آموزش اقشار مسلمان که در کشورهای غیراسلامی زندگی می‌کنند اختصاص داده شد. این کشورها عبارت‌اند از: اتیوپی، غنا، سریلانکا و مالاوی. وجوه اختصاص یافته برای این پروژه‌های آموزشی، از منابع در اختیار موسسه بین‌المللی وقف (وابسته به بانک توسعه اسلامی) تامین شده است.

در پایان لازم به ذکر است که پروژه‌های دیگر توسعه‌ای جهت تامین مالی فعالیت‌های مرتبط در کشورهای اسلامی (و پوشش نیازهای اقلیت‌های مسلمان در کشورهای غیراسلامی) در دستور کار بانک توسعه اسلامی و موسسات زیرمجموعه آن قرار دارد و اطلاعات این تامین مالی‌های جدید در آینده ارائه خواهد شد.