برگزاری هفته کشاورزی توسط بانک توسعه اسلامی

کد خبر: 273002 دوشنبه 14 فروردین 1396 - 16:23
برگزاری هفته کشاورزی توسط بانک توسعه اسلامی

بدون شک یکی از وظایف بانک توسعه اسلامی (بر اساس اساسنامه و اهداف تاسیس)، حمایت از بخش کشاورزی و توسعه روستایی در کشورهای اسلامی عضو این بانک است. اهمیت این مسئله از آن جهت است که بخش کشاورزی در بسیاری از کشورهای اسلامی یکی از بخش‌های کلیدی اقتصاد محسوب می‌شود و توسعه این بخش، زمینه‌ساز توسعه سایر بخش‌ها و افزایش سطح رفاه عمومی خواهد شد.

به گزارش بانک توسعه اسلامی این بانک قصد دارد به زودی سمیناری یک هفته‌ای در زمینه کشاورزی و توسعه روستایی برگزار کند. این نشست با حضور صاحب‌نظران بین‌المللی برگزار شده و در آن مهمترین یافته‌ها و نوآوری‌های قابل ارائه جهت تعمیق بخش کشاورزی در کشورهای اسلامی و استفاده از این بخش جهت دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی، مورد بحث و تبادل نظر واقع خواهد شد.

کنفرانس مذکور در شهر جده برگزار شده و علاوه بر ۸۰ نفر صاحب‌نظر داخلی که از کشور عربستان در این نشست حضور می‌یابند، ۱۷۰ کارشناس و استاد بین‌المللی در حوزه اقتصاد کشاورزی و مباحث مرتبط با آن، جهت حضور در این نشست دعوت شده‌اند. انتظار می‌رود با حضور گسترده خبرگان در این سمینار، امکان تبادل نظر و به اشتراک‌گذاری مهمترین یافته‌های فنی در حوزه کشاورزی فراهم شود. علاوه بر این، نتایج این نشست چشم‌انداز روشنی برای مدیران بانک توسعه اسلامی در زمینه تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری‌های آتی در بخش کشاورزی کشورهای عضو فراهم می‌کند.

تدوین: دکتر حسین میثمی