مسابقه تقدیر از ایده‌های خلاقانه در حاشیه نشست اقتصاد اسلامی قزاقستان

کد خبر: 293797 شنبه 13 مرداد 1397 - 9:49
مسابقه تقدیر از ایده‌های خلاقانه در حاشیه نشست اقتصاد اسلامی قزاقستان

به گزارش سایت بانک توسعه اسلامی، مسابقه تقدیر از ایده‌های خلاقانه در حاشیه نشست اقتصاد اسلامی قزاقستان با حمایت بانک توسعه اسلامی برگزار شد. هدف اصلی این مسابقه، شناسایی ایده‌هایی بود که به نحوی می‌تواند در تقویت توسعه اقتصادی در کشورهای اسلامی نقش ایفا کند. علاوه بر این، کمک به ترویج ایده‌پردازی و دستیابی به راهکارهای خلاقانه در بین جوانان در کشورهای مسلمان، از اهداف جانبی این برنامه محسوب می‌شد.

مدیر عامل بانک توسعه اسلامی در ابتدای مراسم تقدیر از ایده‌های خلاقانه، ضمن تبیین اهمیت این رویداد و نقشی که می‌تواند در تقویت عرضه راهکارهای خلاقانه و مبتنی بر فناوری داشته باشد، به جایگاه قزاقستان در حوزه مالی اسلامی اشاره کرد. بندر هاجر، کشور قزاقستان را یکی از بازارهای جدید مالی اسلامی توصیف کرد که ظرفیت‌های بالایی جهت رشد دارد و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک خود را به یکی از قطب‌های صنعت بانکداری اسلامی در جهان تبدیل کند.

هاجر همچنین بر اهمیت دانش، تکنولوژی و فناوری و نقشی که آنها می‌توانند در توسعه اقتصادی در کشورهای اسلامی ایفا کنند اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شد. وی تاکید کرد که در اقتصادهای جدید، توسعه مبتنی بر تکنولوژی و فناوری نه یک انتخاب، بلکه یک الزام است و نمی‌توان بدون توجه به این موضوع، دستیابی به رشد اقتصادی پایدار را تضمین کرد.    
علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

دکتر حسین میثمی