رشد بانکداری اسلامی در کشور عمان

کد خبر: 293883 چهارشنبه 18 مهر 1397 - 15:23
رشد بانکداری اسلامی در کشور عمان

به گزارش سایت خبری muscatdaily، طاهر بن سلیم عامری؛ رئیس بانک مرکزی عمان (CBO) بیان داشت: بانک‌های اسلامی و گیشه‌های بانکداری اسلامی توانمندی‌های خود را در حوزه‌ی صنعت بانکداری طی شش سال گذشته نشان داده‌اند. او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رسمی عمان (ONA) گفت: آخرین آمار و اطلاعات نشان دهنده‌ی رشد قابل ملاحظه‌ای بانکداری اسلامی در کشور عمان است. مجموع دارایی‌های بانک‌ها و پنجره‌‌های بانکداری اسلامی از 3.3 میلیارد ریال در مارس 2017 به حدود ۴ میلیارد ریال در مارس 2018 رسیده که از رشد 21 درصدی برخوردار بوده است.     
رئیس بانک مرکزی عمان تأیید کرد: فعالیت بانک‌ها و پنجره‌های بانکداری اسلامی از طریق شبکه‌ای از شعب توزیع‌شده در سراسر استان‌ها و ایالت‌های کشور به خوبی نمایان می‌شوند. بانک مرکزی عمان متقاضی گشایش شعب و پنجره‌های بانکداری اسلامی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در تمام استان‌ها و ایالت‌ها می‌باشد. در اواخر مارس ۲۰۱۸ تعداد کل شعب بانک‌های اسلامی و گیشه‌های فعال به 77 عدد رسید. وی همچنین خاطر نشان کرد: بانک‌ها و پنجره‌‌های بانکداری اسلامی در پایان مارس ۲۰۱۸ مجموع 12.4 درصد از کل دارایی‌های شبکه بانکی را به خود اختصاص داده‌ است.

عامری اذعان داشت: بانک مرکزی همواره از بانک‌ها و پنجره‌‌های بانکداری اسلامی در جهت تمرکز بر توسعه‌ی پروژها و نوآوری‌های تجاری که به تولید ارزش افزوده برای درآمد ملی می‌انجامد و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان عمانی به جای تمرکز بر روی تأمین مالی فردی، دعوت می‌نماید.

رئیس بانک مرکزی عمان در پایان تأیید کرد: میزان بودجه‌‌ای که توسط نهادهای بانکداری اسلامی به موسسات بخش خصوصی اعطا شده است، حدود ۱.۷۴ میلیارد ریال معادل 11.3 درصد از کل بودجه تخصیص یافته به بخش خصوصی توسط کل شبکه بانکی می‌باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

فرشته ملاکریمی