بانک KFH کویت، پایدارترین بانک اسلامی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس

کد خبر: 293885 دوشنبه 23 مهر 1397 - 16:8
بانک KFH کویت، پایدارترین بانک اسلامی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس

مجله جهانی مالی (Global Finance Magazine)، بانک KFH (خانه مالی کویت) را به عنوان پایدارترین و امن‌ترین بانک اسلامی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال 2018 نام‌گذاری کرده است. این نام‌گذاری موضع قوی بانک KFH و تصمیمات صحیح و محتاطانه‌ای آن را در جهت حفظ اعتبار بانک به عنوان مؤسسه‌‌‌ی مالی اسلامی پیشرو در سطح جهانی تأیید می‌کند. این بانک سودآوری پایداری را به دست آورده و با ویژگی‌هایی همچون توسعه و تنوع فعالیت و خدمات بانکی شناخته می‌شود و از پشتوانه‌ی اعتماد مشتریان و اعتبار منطقه‌ای و جهانی نیز برخوردار است.

بانک KFH از طریق ارزیابی اعتباری بلند‌مدت توسط سازمان‌های رتبه‌بندی جهانی انتخاب شده است. گزارش منتشر شده توسط مجله جهانی مالی، امن‌ترین بانک‌ها را بر اساس منطقه‌‌ ارزیابی می‌کند. این ارزیابی در راستای منافع بزرگ صنعت مالی اسلامی است که به طور فزاینده‌ای در بازارهای مالی جهانی در حال رشد است. بانک KFH ضمن توجه زیاد به کیفیت خدمات، نوآوری و سرمایه‌گذاری در توسعه سرمایه انسانی، از علاقه زیادی به پیگیری مدیریت ریسک حرفه‌ای نیز برخوردار است.

KFH در سال ۱۹۷۷ به عنوان اولین بانک اسلامی در کویت تأسیس شد. این بانک هم‌اکنون در زمینه ارائه‌ي خدمات بانکداری اسلامی در سطح جهانی پیشگام است و مجموعه‌ی گسترده‌ای از محصولات و خدمات اسلامی از جمله صکوک و اجاره را ارائه می‌‌دهد. KFH از طریق تأسیس بیش از 480 شعبه فعالیت‌های خود را در شورای همکاری خلیج فارس، آسیا و اروپا مدیریت می‌کند. به طور مثال شعبه KFH-Turkey به منظور ارائه خدمات به مشتریان بانکی در کشورهای ترکیه، مالزی، عربستان سعودی، بحرین، آلمان و امارات متحده عربی تأسیس شده است.    
مأموریت KFH دستیابی به بالاترین سطوح برتری و نوآوری در زمینه خدمات مشتریان است. همچنین در حال ایجاد و توسعه منافع مشترک برای همه کسانی است که با این موسسه مالی مرتبط هستند. چشم‌انداز این بانک رهبری توسعه‌ی جهانی در زمینه‌ی خدمات مالی اسلامی و ارتقاء سطح بانک برای تبدیل شدن به پایدار‌ترین بانک اسلامی در جهان است. این بانک خدمات بانکداری اسلامی در سراسر جهان را از طریق نوآوری، ارائه خدمات به مشتریان برتر و توسعه کارکنان خود رهبری می‌کند. علاوه بر این، KFH متعهد به تمام رویه‌ها و ایجاد همکاری‌های طولانی مدت با مقامات ذیربط است.

شایان ذکر است مجله جهانی مالی نیز در سال 1987 تأسیس شده است و دارای ۵۰ هزار خواننده در 189 کشور جهان است. مخاطبان این مجله شامل مدیران ارشد مؤسسات مالی است که مسئولیت تصمیم‌گیر‌ی‌ در خصوص امور سرمایه‌گذاری و همچنین تصمیم‌گیری‌های استراتژیک در شرکت‌های چند ملیتی و موسسات مالی را بر عهده دارند. وب‌‌سایت این مجله، تحلیل‌ها و مقالاتی را که میراث 31 سال تجربه در بازارهای مالی بین‌المللی است، ارائه می‌دهد. دفتر اصلی  این مجله در نیویورک مستقر است و دفاتر متعددی نیز در سراسر جهان دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت گزارش کامل این خبر به این نشانی مراجعه نمایند.

فرشته ملاکریمی