بانک خانه مالی کویت برنده جایزه برترین نهاد مالی اسلامی

کد خبر: 304380 جمعه 17 خرداد 1398 - 12:29
بانک خانه مالی کویت برنده جایزه برترین نهاد مالی اسلامی

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، جوایز سالانهGlobal Finance   به دنبال یک فرایند دقیق و تحت نظر هیئت مدیره مجله جهانی مالی نیویورک با ارزیابی بانک‌های پیشرو و ارائه‌دهندگان خدمات مالی در سراسر جهان صورت می‌گیرد. هیئت مذکور، تحقیق گسترده‌ای در مورد نامزدهای موجود انجام می‌دهد و با یک کمیته مستقل از کارشناسان در ارتباط با دستورالعمل نوآوری در حوزه توسعه و همکاری اقتصادی به مشورت و رایزنی می‌پردازد. برندگان جوایز مالی اسلامی جهانی سال 2019 نهادهایی هستند که با تمرکز بر نوآوری محصولات و با استفاده از تکنولوژی و خدمات توانسته‌اند در ایجاد عملکرد مناسب مالی به موفقیت دست یابند.

بانک خانه مالی کویت[1] (KFH) به عنوان یکی از پیشگامان بانکداری اسلامی بر مبنای میزان توسعه و انتشار مداوم محصولات و خدمات جدید و داشتن پروفایل مالی قوی، برنده جایزه برترین نهاد مالی اسلامی در سال ۲۰۱۹ از سوی مجله جهانی مالی شده است.

بانک KFH به طور پیوسته تجارت مالی خود را گسترش داده و در حال حاضر، یکی از بزرگترین نهاد مالی اسلامی در جهان است و دارای شبکه‌ای وسیع با بیش از ۵۰۰ شعبه در سراسر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (PGCC)، ترکیه و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی می‌باشد.

این بانک در سال گذشته نیز از سوی مجله جهانی مالی به عنوان پایدارترین و امن‌ترین بانک اسلامی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نام‌گذاری شده است.

ارزش کل دارایی‌ها و سرمایه بانک KFH در سال ۲۰۱۸، به ترتیب برابر ۵۸٫۵ و ۶٫۸ میلیارد دلار می‌باشد. سود خالص در سال 2018 نسبت به سال گذشته به شدت افزایش (به میزان ۲۴ درصد) یافته است و بازدهی متوسط سرمایه (حقوق صاحبان سهام) با جهش قابل توجهی از ۱۰٫۵ درصد به ۱۳٫۲ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

محصولات و خدمات بانکداری اسلامی KFH حوزه‌های مختلفی از جمله مستغلات، تأمین مالی در حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری و همچنین بانکداری تجاری، خرده فروشی و شرکتی را پوشش می‌دهد. این بانک با ایجاد تنوع در پرتفوی سرمایه‌گذاری به دنبال افزایش فرصت‌های تجاری و توسعه جهانی خود می‌باشد. KFH همچنین با بر تمرکز بر فین‌تک‌ها توانسته است حدود 20 سرویس بانکی با تکنولوژی بالا از جمله خدمات نوآورانه XTM با امکان ارتباط تصویری و صوتی را فراهم نماید.

لیلا محرابی


[1] Kuwait Finance House (KFH)