نرم‌افزار «اقتصادنا» به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 334722 دوشنبه 18 فروردین 1399 - 11:35
نرم‌افزار «اقتصادنا» به بهره‌برداری رسید

اولین نسخه از نرم‌افزار اندرویدی (اپ) «اقتصادنا» حاوی صوت دوره فشرده بانکداری اسلامی و نشست‌های پولی و بانکی «اقتصادنا» و کلاس تاریخ عقاید اقتصادی به همت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.

نرم‌افزار اقتصادنا حاوی صوت دوره فشرده بانکداری اسلامی است که توسط حجت‌الاسلام سیدعباس موسویان، استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، برای دانش‌پژوهان اولین دوره پودمانی اقتصاد در قالب درس بانکداری اسلامی در دو نوبت در اردیبهشت و تیر ماه ٩٨ ارائه شده است. این دوره در سطح نسبتا بالایی از مباحث بانکی و چالش‌های فقهی آن برگزار شده است.

همچنین این نرم‌افزار دربردارنده صوت نشست‌های تخصصی «اقتصادنا» است که با رویکرد انتقادی به بانکداری موجود توسط متخصصان و صاحب‌نظران بانکداری اسلامی همچون دکتر بحرینی، دکتر توسلی، دکتر مروی، دکتر دولت‌آبادی، دکتر بخشی، دکتر روحانی و با موضوعاتی نظیر فقه پول و بانک، ماهیت اعتباری یا حقیقی پول، جریان بهره، خلق پول و استثمار دلاری، مکانیسم خلق پول بانکی و جایگزین‌های آن، ماهیت بانک و نقد قانون بانکداری بدون ربا از منظر خلق پول ارائه شده است.

علاوه بر این و جهت استفاده بیش‌تر مخاطبان، صوت کلاس‌های ارزشمند و ناب درس تاریخ عقاید اقتصادی که توسط استاد برجسته، دکتر عادل پیغامی (استادیار دانشگاه امام صادق علیه‌السلام)، برای دانش‌پژوهان دوره اول پودمانی اقتصاد، ارائه شده است، نیز در این مجموعه گردآوری شده است.

علاقه‌مندان به اندیشه‌های اقتصادی و مباحث پولی و بانکداری اسلامی می‌توانند برای دریافت این نرم‌افزار پرمحتوا به این نشانی مراجعه نمایند.

منبع: وب‌سایت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی