امضای توافقنامه همکاری میان IIFA و گروه توسعه اسلامی مالزی

کد خبر: 355249 دوشنبه 17 خرداد 1400 - 9:14
امضای توافقنامه همکاری میان IIFA و گروه توسعه اسلامی مالزی

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی و به نقل از سایت مجمع بین‌المللی فقه اسلامی (IIFA)[1]، بر مبنای یکی از مهم‌ترین اهداف و مسئولیت‌های مجمع بین‌المللی فقه اسلامی برای دستیابی به هم‌گرایی فکری و تبادل دانش، تحکیم وحدت اسلامی میان فقها و اندیشمندان معتبر مکاتب مختلف اسلامی، هماهنگی بین دستگاه‌های فتوا، نهادهای فقهی و مجالس اسلامی در داخل و خارج از جهان اسلام، تفاهم‌نامه همکاری با گروه توسعه اسلامی مالزی در دفتر نخست وزیری مالزی واقع در شهر پوتراجایا به امضاء رسید.

به نقل از پروفسور کوتوب مصطفی، دبیر کل مجمع فقه اسلامی، این تفاهم‌نامه نشان‌دهنده یک چارچوب کلی برای همکاری نزدیک و هماهنگی جدی بین دو طرف است، به ویژه در زمینه سازماندهی مشترک کنفرانس‌ها و سمینارها، برگزاری جلسات بحث و گفتگو، آماده‌سازی، انتشار و ترجمه تحقیقات و مطالعات علمی و همچنین تبادل بازدیدها و جلسات علمی و هماهنگی بین دو طرف برای ارائه راه‌حل‌های برخاسته از شریعت اسلامی و فتاوای صادره. علاوه بر این، کمیته‌های کاری تخصصی بلافاصله از سوی هر دو طرف، تهیه پژوهش‌ها و اجرای مفاد تفاهم‌نامه را به صورت منظم و هماهنگ آغاز می‌کنند.

این تفاهم‌نامه همکاری با امضای وزیر امور دینی مالزی، دبیر کل گروه توسعه اسلامی مالزی و دبیر کل مجمع بین‌المللی فقه اسلامی در تاریخ ۱۹ می سال ۲۰۲۱، منعقد گردید.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به
 
این نشانی مراجعه نمایند.

لیلا محرابی (کارشناس پژوهشکده پولی و بانکی)


[1] The International Islamic Fiqh Academy