نهمین گزارش ثبات صنعت خدمات مالی اسلامی

کد خبر: 355375 چهارشنبه 27 مرداد 1400 - 10:18
نهمین گزارش ثبات صنعت خدمات مالی اسلامی
 به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، هیئت خدمات مالی اسلامی ([1]IFSB) در نظر دارد تا نهمین ویرایش از گزارش ثبات صنعت خدمات مالی اسلامی (IFSI[2]) را در آگوست ۲۰۲۱ همزمان با دومین اجلاس مجمع مدیران و از طریق پلتفرمی آنلاین منتشر نماید. انتظار می‌رود، رونمایی از این گزارش در اجلاس مذکور مناظره آنلاین تعاملی، ارائه تعامل مستقیم با متخصصان این حوزه و به اشتراک‌ گذاشتن تجربیات در سطح کشور و سازمانی را در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است که مجموعه گزارش‌های ثبات صنعت خدمات مالی اسلامی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط هیئت خدمات مالی اسلامی منتشر شد. در حال حاضر این گزارشات سالانه یکی از منابع مهم در ارائه جدیدترین تحولات مربوطه در زمینه‌هایی همچون رشد، ثبات و دیگر مسائل مربوط به صنعت خدمات مالی اسلامی هستند.

باید یادآور شد که هدف از برگزاری اجلاس مزبور، ایجاد یک گردهمایی جهانی از رهبران صنایع مختلف در راستای ارائه تجربیات و گفتمان‌های تعاملی، به خصوص در رابطه با چالش‌های ایجاد شده ناشی از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ است. همچنین بهره‌گیری از فرصت‌های جدید با تمرکز بر انطباق صنعت خدمات مالی اسلامی با شرایط در حال تحول سریع بازار و سرعت بخشیدن به روندهای نوظهور در سرمایه‌گذاری با مسئولیت اجتماعی، پایداری و دیجیتالی شدن در راستای کاهش تأثیر شیوع بیماری کووید ۱۹ از دیگر اهداف این اجلاس می‌باشد.

زینب بیابانی (کارشناس پژوهشکده پولی و بانکی)


[1] The Islamic Financial Services Board (IFSB)

[2] Islamic Financial Service Industry