میزبانی بانک العز الاسلامی عمان از دانشجویان دانشکده علوم شرعی در قالب طرح مبتکرانه «منار العز»

کد خبر: 355599 دوشنبه 29 آذر 1400 - 9:53
میزبانی بانک العز الاسلامی عمان از دانشجویان دانشکده علوم شرعی در قالب طرح مبتکرانه «منار العز»
 به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، بانک العز الاسلامی (Alizz Islamic Bank) در ادامه نقش پیشگام خود در برگزاری و ارائه طرح‌هایی در راستای خدمت به منافع جامعه، طرح دانش شرعی «منار العز» را تحت حمایت طاهر بن سالم بن عبدالله العمری؛ رئیس بانک مرکزی عمان(CBO) راه‌اندازی کرد.

به عنوان بخشی از طرح مبتکرانه «منار العز»، بانک العز الاسلامی به نمایندگی از بخش انطباق و حسابرسی شرعی و همچنین بخش آموزش و توسعه، پذیرای گروهی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم شریعت بود تا از فعالیت‌های بانکداری اسلامی این بانک مطلع شوند.

این طرح بخشی از یک برنامه بزرگتر در راستای آگاهی‌بخشی هر چه بیشتر در خصوص دانش مالی اسلامی و نقش توسعه‌ای آن است و در عین حال، نقش بانک‌های اسلامی را در پیشبرد اقتصاد پایدار برجسته می‌کند و به محققان، اطلاعات مهمی را در مورد اقتصاد اسلامی به طور کلی و تجارب عمان به طور اختصاصی، ارائه می‌کند.

در طول این دوره، عیسی الریامی؛ رئیس حسابرسی و انطباق شرعی بانک العز الاسلامی، مطالبی را در خصوص برجسته کردن تمایزات کلیدی بین بانکداری متعارف و اسلامی ارائه کرد. وی تشریح کرد که این طرح با هدف جذب محققان داخلی و بین‌المللی و آشنایی ایشان با تجربه عمان در مورد بانکداری اسلامی، آموزش اعضای جامعه در مورد محصولات بانکداری اسلامی و معرفی نوآوری‌های بانکی برنامه‌ریزی شده است. این طرح همچنین کارشناسان بانکی را قادر می‌سازد تا دانش خود را در زمینه‌های مختلف تخصصی تولید نمایند و آن را با علاقه‌مندان بانکداری اسلامی به اشتراک گذارند.

در ادامه، الریامی با اذعان به اهمیت حیاتی توسعه دانش و آگاهی در دنیای مالی و تجارت به عنوان بستری برای پیشبرد و ایجاد مشارکت پایدار، توضیح داد که دانش، ارزشمندترین دارایی نامشهود است که بانک العز الاسلامی مشتاق توسعه آن از طریق این طرح است.

وی افزود: «ابداع رویکردها و ابتکارات نوآورانه‌ای مانند طرح «منار العز» در راستای منافع جامعه می‌باشد و موجبات تحقق بانکداری اسلامی را فراهم می‌سازد. البته ما ابتکارات جالب دیگری نیز در چنته داریم که به زودی به عنوان بخشی از تلاش و اهتمام جدی ما ارائه خواهد شد با این هدف که جامعه در جریان برنامه‌ها و فعالیته‌های اصلی ما قرار گیرد. ما معتقدیم این رویکرد نه تنها تغییرات مثبتی را در جامعه‌ای که در آن زندگی و کار می‌کنیم به ارمغان می‌آورد، بلکه تأثیرات گسترده‌تری بر توانمندسازی و رشد افراد و کسب و کارها خواهد داشت.»

بانک العز الاسلامی برای نزدیک‌تر ماندن هرچه بیشتر به مشتریان و اعضای جامعه و همچنین ارائه تجربیات استثنایی بانکداری اسلامی، فعالیت‌های مختلفی را در استان‌ها و شهرهای مختلف آغاز کرده است. دانشجویانی که در این طرح شرکت کرده‌اند، از تلاش‌ و ممارست جدی بانک العز الاسلامی در راستای تقویت روحیه همکاری و همبستگی در بین اقشار مختلف جامعه، قدردانی کردند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه نمایند.

فرشته ملاکریمی (کارشناس پژوهشکده پولی و بانکی)