بانک نیزوا به عنوان «نوآورترین بانک اسلامی» شناخته شد

کد خبر: 395976 چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 10:7
بانک نیزوا به عنوان «نوآورترین بانک اسلامی» شناخته شد
 به گزارش پروتال بانکداری اسلامی به نقل از  Zawya News، بانک نیزوا، با سریع‌ترین رشد در عمان، مفتخر به دریافت جایزه «مبتکرترین بانک اسلامی» از سوی مجله بین‌المللی فاینانس، مجله معتبر تجاری و مالی که سرمایه‌گذاران، رهبران شرکت‌ها و بنگاه های اقتصادی را از سراسر جهان به هم پیوند می‌دهد، شد.

بانک نیزوا در حوزه فین‌تک در عمان پیشتاز است و فعالانه تحولات این حوزه را پیش می‌برد. یکی از دلایل کسب این جایزه به خاطر تعهد این بانک به ساده ه‌سازی فعالیت‌هایش با استفاده از فناوری دیجیتال است.

همچنین کسب چنین جایزه ای نشان دهنده تعهد بانک به ارائه محصولات و خدمات نوآورانه مطابق با شریعت است. در سال گذشته، بانک نیزوا تمرکز خود را به کمک به مشتریان با راه اندازی گزینه های مالی دیجیتال جدید تغییر داد. به‌علاوه، این بانک حوزه های بکر خرده‌فروشی و عمده‌فروشی بانکداری اسلامی را گسترش داده است.

بانک نیزوا گام های قابل توجهی در استفاده از فناوری های جدید برداشته است و به تازگی اولین شعبه دیجیتال، بدون کاغذ و نیروی انسانی خود را در مرکز خرید عمان افتتاح کرده است. این شعبه خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه می دهد تا تجربه ای ساده از بانکداری دیجتال داشته باشند. علاوه بر این، بانک نیزوا اولین بانک اسلامی در عمان شد که کارت‌های بدهی و اعتباری مطابق با شریعت را معرفی کرد که از پلی لاکتیک اسید (PLA) ساخته شده بودند، که معمولاً از ذرت و سایر نشاسته‌های گیاهی تهیه می‌شدند. پلاستیک‌های PLA نسبت به پلاستیک‌های سنتی سازگارتر با محیط زیست هستند زیرا زیست تخریب پذیر هستند. بانک با ارائه این کارت‌های سبز تعهد خود را به پایداری نشان داده است.

علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه نمایند.