از ظرفیت حوزویان در ترویج بانکداری اسلامی استفاده شود.

کد خبر: 50335 شنبه 30 شهریور 1392 - 17:24
 از ظرفیت حوزویان در ترویج بانکداری اسلامی استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در دیدار مدیرکل امور شعب بانک مهر اقتصاد استان قم، گفت: اینکه در یک بانکی تلاش می‌شود تا با استفاده از ظرفیت علمای دین در راستای عقود اسلامی و واقعی گام برداشته شود امری پسندیده است.

وی با اشاره عقوبت‌های رباخواری افزود: ربا در قرآن کریم در ردیف اعلان جنگ با خدا قرار داده شده است و این رباخواری که در آیات و روایات تا این حد مورد نکوهش قرار گرفته، متاسفانه در کشور اسلامی انجام می‌شود.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور، با بیان اینکه گاهی مسوولان ذیربط در این زمینه به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، گفت: متاسفانه در برخی از بانک ها صوری عمل می‌شود و ضروری است در بحث بانکداری اسلامی زمینه ترویج این امر حسنه و ارزشمند تلاش شود.

مقتدایی از اجرایی نشدن کامل بانکداری اسلامی در کشور انتقاد و اظهار کرد: در مورد بانکداری اسلامی در کشور بسیار سخن شنیده‌ایم، ولی در عمل آنطور که باید شاهد نبوده‌ایم.

این عضو جامعه مدرسین، با تاکید بر اینکه خدمت در نظام اسلامی بالاترین ثواب را دارد، گفت: طبق حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، افضل‌الناس (بهترین افراد در جامعه) کسی است که نفعش بیشتر به مردم برسد که مصداق بارز این حدیث را می توان با ارائه تسهیلات در بانک‌ها عملیاتی کرد.