انجمن مالی و بانکداری اسلامی آکسفورد

کد خبر: 90588 دوشنبه 21 بهمن 1392 - 16:23
انجمن مالی و بانکداری اسلامی آکسفورد

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Islamic Life»، «صلاح جیده»، رئیس امور مالی اسلامی و نائب‌رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقای بانک دویچه آلمان و مسئول شعبه بانک دویچه در قطر، انجمن مالی و بانکداری اسلامی آکسفورد را  در تاریخ 12 فوریه 2014 افتتاح خواهد کرد.

«نایجل دنیسون»، مدیر کل بانک لندن و خاورمیانه (BLME)، «عظیمه ظاهر»، نائب رئیس‌ «Gatehouse Bank» لندن، «بارونز ورسی»، رئیس گروه جهانی سرمایه‌گذاری و مالی اسلامی انگلیس نیز در مراسم افتتاحیه مؤسسه بانکداری اسلامی آکسفورد حضور خواهند داشت.

بارونز ورسی اعلام کرد: بانکداری اسلامی، 50 درصد بیشتر از بانکداری سنتی در حال رشد و توسعه است و بریتانیا متعهد شده است که بخشی از این رشد و گسترش را به خود اختصاص بدهد. لندن در حال حاضر به پایتخت بانکداری اسلامی در غرب تبدیل شده، اما ما می‌خواهیم از این هم جلوتر برویم و به قطب مالی اسلامی در جهان تبدیل شویم.

وی افزود: برای تبدیل شدن به قطب بانکداری اسلامی، افتتاح مؤسسه مالی و بانکداری اسلامی آکسفورد قدم مهمی است زیرا فرصت‌های خوبی را برای مطالعه صنعت مالی اسلامی که یکی از پرسرعت‌ترین بازارهای جهانی است، برای دانشجویان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان فراهم می‌آورد.

ورسی گفت: سال گذشته، برای بریتانیا سال مهمی به لحاظ توسعه مالی اسلامی بود. ما میزبانی مجمع جهانی اقتصاد اسلامی را که برای اولین‌بار در خارج از جهان اسلام برگزار شد، برعهده داشتیم و متعهد به انتشار اولین اوراق قرضه دولتی مطابق با اسلام یا همان صکوک شدیم.